[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Naly
Forum Index » Profile for Naly » Messages posted by Naly
Message
Multumesc mult pentru primele sfaturi,Silviu! O sa inlocuiesc plantele artificiale cu unele naturale,dar intrebarea mea este: in afara de pietrisul colorat pe care l-a avut acvariul in dotare,ce anume trebuie sa mai pun la baza? Plantele naturale in ce se pun? Iar ca pesti ma gandeam la niste guppy pentru inceput,care i-au placut fiicei mele la petshop, si in afara de asta ce altceva imi mai recomanzi? Plantele pe care mi le-ai scris le-am gasit aici la noi insa fertilizatorul acela inca nu il gasesc. Si ca hrana,de unde stiu ce sa cumpar? Multumesc frumos!
Buna ziua tuturor! Ma numesc Alin si la insistentele fiicei mele(de 3 anisori si jumatate) am acceptat sa ii cumpar primul acvariu,in care sa isi tina pestisorii ,,de aur,,-nestiind la ce anume ma inham si in ce consta toata treaba asta-. In primul rand am achizitionat un acvariu de incepator de 20L cu tot chitul-filtru,termometru,incalzitor,substrat si lampa cu led cu functie zi/noapte(asa scrie pe ea). Abia inainte sa pun apa in el m-am gandit sa caut sa ma documentez in ce consta intretinerea unui acvariu. Astazi am inceput ciclarea si am vazut ca este un proces destul de lung si ea este foarte nerabdatoare de a-si cumpara primi pestisori! Ce anume trebuie facut in afara de schimbarea apei? Am vazut undeva ca exista niste substante care grabesc procesul,recomandati asa ceva? In acvariu nu am cumparat decat 3 plante mici artificiale? Este neaparata nevoie de cele vii? As vrea sai ii cumpar vreo 2-3 Guppy,ma puteti ajuta vreun sfat in legatura cu popularea acvariului,va rog? De unde stiu ce mancare sa cumpar pentru fiecare specie de pesti?
 
Forum Index » Profile for Naly » Messages posted by Naly
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com