[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: sepis10
Forum Index » Profile for sepis10 » Messages posted by sepis10
Message
Salut Bradone.
?tiu c? faci sau f?ceai ceva excursii prin Africa, mai exact în jurul Lacului Tanganika. Nu am timpul necesar s? intru frecvent pe forumuri, a?a c? întâmpl?tor am v?zut o serie din post?rile tale. Mai ajungi acolo? Te rog, trimite-mi ?i mie un feedback pe sepis10@yahoo.com. Nu ?tiu când mai pot intra aici pe forum.
Mul?umesc!
Salut!
Sunt eu: cel mai nou user al acestui forum.
M-am înscris aici din dorin?a de a comunica cu voi, cei poate mai experimenta?i decât mine în materie de acvaristic?, dar ?i din dorin?a de a-mi completa cele 3 acvarii cu specii de Tanganika. Din p?cate pentru mine Animax ?i Zoomania (magazinele de anim?lu?e din Ia?i), aduc pe?ti comuni, iar Nevertebrate ?i Tropheus au ni?te pre?uri...auuuuuuuuuuuu.
A?a c? v? rog foarte frumos pe voi s? m? ajuta?i s? g?sesc, sau s? aduc din Cehia sau Germania urm?toarele specii de pe?ti?ori:
- bentochromis tricoti;
- ocellatus lamprologus (gold, white, blue, orange, yellow fin, meleagris, speciosus);
- epiplatys annulatus;
- paracypichromis nigripinnis blue neon;
- paracypichromis nigripinnis blue neon albino;
- cypichromis leptosoma kitumba jumbo;
- cypichromis leptosoma kitumba jumbo albino.
Pot s? m? deplasez în ?ar? s? îi recuperez, dac? nu se pot trimite colet prin microbuz sau autocar (dac? mai are cineva drum în Cehia sau Germania).
V? mul?umesc mult ?i a?tept un semn de-al vostru pe sepis10@yahoo.com (timpul nu-mi permite s? intru des pe forum-uri), sau la 0740.615.865.

PS. Dac? mai este valabil? ideea cu baza de date cu to?i cresc?torii de ciclide din România, eu cresc de 2 ani:
- Cypichromis leptosoma mpulungu;
- Neolamprologus similis;
- Neolamprologus multifasciatus;
- Paracypichromis nigripinnis blue neon (am doar masculi);
- Paracypichromis nigripinnis blue neon albino (am doar masculi);
- Lamprologus ocellatus gold;
- Black Bar endler guppy;
- Green lime endler guppy;
- red cherry shrimps;
- ancistrus;
- ancistrus albino voalat.
 
Forum Index » Profile for sepis10 » Messages posted by sepis10
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com