[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Happyfish1
Forum Index » Profile for Happyfish1 » Messages posted by Happyfish1
Message
15
Felicitari!
Nu ai pentru ce


Ape limpezi
Rummy nose tetra
Vreu un acvariu de tip jungla
Le maschez cu ceva plante inalte.
Acum am un acvariu de 30l homemade in care am 11 neoni si un filtru aquael cu inele ceramice de aprox 1 an . Nu am avut probleme cu el asa ca ma gandesc ca 2 filtre pline cu mini sirporax ar face fata si la 84l. Sau poate o sa pun filtru de la eheim ( vad in care incape mai mult material filtrant ).
Idea mea era sa pun material filtrant ( mini sirporax ) in 2 filtre iterne aquael si in substrat
Problema e ca singurul unde pot sa pun un hang on e in fata acvariului. In spate nu pot pune deoarece singura solutie ca sa ajung la el e sa trag acvariu!.

PS vreau plantat cu neoni si inca ceva
Da asta e problema cea mare, acvariul va veni pus intrun fel de dolap. Adivca jos e un dulapior mic ( nu am cum sa bag un filtru extern acolo !!) Apoi o polita
Iar deasupra iarasi dulap . Polita aceea vine scoasa si ramane un spatiu de 77Lx50lx50h. Un acvariu de 80 nu incape de lateralele dulapului.
Din pacate am uitat sa mentioneza ca inaltimea maxima e de 50 cu sistem de iluminare cu tot
Nu ma intereseaza echipamentele prea mult cat calitatea acvariului si din pacate lungimea maxima e de 60 si e cel cu capacitate mai mare (84l)
Atunci ce acvariu recomanzi
M-am gandit si eu la ceva de genul
Ce parere aveti despre el? La mai folosit cineva?
Tigla e pusa direct pe scandura fara nici o izolatie asta e problema
Scuzati greselile. Cu 2 sau cu unul mai puternic ar face fata si la temperaturi mai mici??
As putea sa tin un acvariu intrun pod al casei cu incalzitor ar face fata
Dar nu sunt din caracal sunt din sibiu
Combinatia de pesti am calculato pe un site.
 
Forum Index » Profile for Happyfish1 » Messages posted by Happyfish1
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com