[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: gaby88
Forum Index » Profile for gaby88 » Messages posted by gaby88
Message
Da am inteles ma refeream ca avantaje si dezavantaje unul era evaporarea .Multumesc
Deci ajuta la evaporare , dar nu trebuie sa imi fac griji de umezeala avand in vedere ca blatul este din lemn si....?
La sump trebuie capac?
Da este vb de fund dublu format din sticla de jos 10mm si sticla de sus 8mm cea de 8mm a crapat cat tine cutia si se strecoara apa intre cele doua afara din el nu curge
Mai am o problema dupa cum se vede in poza 2 cred ca atunci cand am montat flansele am exagerat putin cu stransul si dimineta cand m-am trezit sticla de 8 mm avea o crapatura care tranversa cele trei gauri ,am pus silicon din belsug pe toata suprafata crapaturi si am inaintat cand am pus apa in el a reusit sa se strecoare printre cele doua sticle poza 2 (pata apa) ce risc sa se intample avand in vedere ca nu voi folosi pietre.Revenind la tevi stau sub apa in sump 2-3 cm si voi modifica dupa cum ai spus voi mai urca pana sub pieptane cu ce doua coturi.
??
Cum procedez sa nu se mai auda cand intra apa in sump?
Sper sa fie ok
A gata am inteles multumesc! Adica sticla de 10mm+sticla de 8mm la fundul dublu si lipitura 2mm=20 mm presupun
Adica trebuie numai sticla de 20mm!?
Stie cineva decat se fac gaurile in sticla pentru teava de 32?
Multumesc!!!acum am o alta problema si anume ce sa pun in el, eu ma gandeam la micromec si siporax ar fi ok!?
Greu...pentru prima data
Este ok asa, ar mai trebui modificat sau adaugat ceva ?
Multumes frumos ,am inceput sa inteleg si sa ma lamurec in mare dar...acum problema este cum as putea crea eu acest overflow si am inteles ca si la sump nu este chiar atat de usor sa compartimentezi filtrele si gata trebuie sa tii cont de anumite masuratori asa este ?
Aveti idee de un pret sau pe cineva care face,in bucuresti?
Asta am inteles ideea era daca pot sa fac fara over doar sump-ul in stand sub acvariu, dar cred ca nu, si ca sa fac un over il pot face eu sau mai bn cumpar unul?
Multumesc ptr mutare si scuze.Pai as vrea sa fac un sump eventual daca se poate fara overflow.Si ce ma intereseaza este sa nu am probleme cu cantitatea destul de marisoara de apa.
Am citit dar nu ma pot lua dupa ei ptr ca nu prea inteleg foarte multe chesti,as fi recunoscator daca ar putea cineva sa ma ajute nu stiu cu poze sau mai detaliat sunt la inceput de drum si nu vreau sa renunt asa usor dar nici sa dau gres.
Doresc sa incep un proiect de 130L×60l×50h cu sump si am foarte multe nelamuriri.In primul rand am inceput cu standul care este gata,astazi as fi vrut sa dau comanda de sticla dar m-am blocat ptr ca nu stiu daca trebuie sticla din spate gaurita, si as dori daca se poate sa ma ajutati cu cateva sfaturi.multumesc

by koala: mutat si schimbat titlul.
 
Forum Index » Profile for gaby88 » Messages posted by gaby88
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com