[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: EduardEdy
Forum Index » Profile for EduardEdy » Messages posted by EduardEdy
Message
Mul?umesc! Voi lua masuri!
150L
Ca filtrare am un Biobox BF200 de la Resun. Stiu ca nu este suficient, momentan face fata, in timp voi cumpara unul extern.
Salutare dragi colegi acvaristi!
Asa dar si prin urmare, vreau sa va prezint acvariul meu!
Detin 7 exemplare de Caeruleus si 7 de Demasoni, toti la 5-6-7 cm.
Vreau pareri pro si contra. Ce as mai putea adauga sau scoate sau modifica?
In prima faza am avut pietrele aranjate cu pesteri, unde se ascundeau si abia ii vedeai, iar unul dintre Demasoni facea ravagii printre pesti. Asa dar am aranjat pietrele ca sa nu mai existe pesteri si sa mai vad si pestii. Las mai jos un link.
Multumesc!

https://www.youtube.com/watch?v=TdRXtTRMolA&feature=youtu.be
Acum stau si ma gandesc... Cred ca ai dreptate ). Multumesc.
Mai este valabil?
Buna ziua, detin un acvariu de ciclide. 7 Demasoni si 7 Caeruleus. Nu cunosc inca sexele. Din cate am citit si stiu, Caeruleus tine icrele si puii in gusa. (corecati-ma daca gresesc).
1. La fel si Demasonii?
2. Ma gandeam cand le vad cu gusa plina sa ii pui intr-un acvariu separat (ca sa nu scot eu puii). Este posibil? Adica sa 'scuipe' puii si sa nu i manance?
Multumesc anticipat!
L?mure?te-m? ?i pe mine te rog , ce înseamn? acest efect de shimmering? Multumesc
Multumesc!
Buna ziua, sper ca nu repet vreun alt topic. Am un acvariu de ciclide. Doar Caeruleus si Demasoni, 7 cu 7, pestii au undeva la 5-6 cm, cum pot sa-mi dau seama care este mascul si care este femela?
Buna ziua, sper ca nu am gresit rubrica.
Am achizitionat un filtru intern RESUN BF-200, are trei compartiment, in primul compartiment, are spatiu de instalare a incalzitorului,
in al doilea compartiment buretii cu inelele ceramice, iar in al treilea pompa de apa care este asezata in partea de jos a filtrului, iar evacuarea
filtrului este in partea de sus, legatura se face printr-un furtun, atasez imagini. Problema mea este, ca am primit si un adaptor pentru
evacuare cu o gaurica pt furtun pt aerisire (am primit si furtunasul cu capacel). Filtrul arunca apa prin acea gaurica iar aerisirea nu are loc.
Vreo sugestie?
Salut! Bine v-am gasit! Numele meu este Edy si 'ma ocup' cu ciclide. Voi reveni cu un topic cu acvariul! Multumesc!
 
Forum Index » Profile for EduardEdy » Messages posted by EduardEdy
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com