[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Coral Farm
Forum Index » Profile for Coral Farm » Messages posted by Coral Farm
Message
Inca o data ne cerem scuze pentru toate neplacerile create.
Sarbatori fericite si ape limpezi.
orio wrote:Si eu am luat teapa de Black Friday

Nu sunt omul care sa se planga pe forum cand si-o ia, dar acum zic si ce mi s-a intamplat sa nu credeti ca @alexiumihai a fost singrul patit.
Pe anunt scrie: "Oferta este valabila pana la data de 21.11.2016."

Luni pe 21 il trimit pe un amic sa-mi iau un peste din oferta si cand a ajuns acolo i-a spus ca oferta a fost pana la ora 00.00
Mi-a fost rusine sa ii spun ca nu mai iau pestele ca batuse drumul pt placerile mele un amic. Eu daca ma duceam nu il mai luam, cand nu imi pare ca nu e corect nu mai iau si gata! Ii zic sa-mi ia un Zebrasoma Desjardini M ca sa nu mai astept sa creasca si plm pt 35 lei nu era bai. Dar culmea cand ajunge pestele la mine era S

Dubla teapa: Black Friday inexistent + pret de M achizitionat S.

Vad ca oamenii astia sunt tare ranchinosi (wow l-au dat afara din grupul de pe whatup )si nu vor sa isi dezvolte o afacere durabila. Cand piata saratelelor se invarte la cateva zeci de acvarii (hai poate 1-200 ) e cam ciudat sa iti faci o astfel de reclama.... de la un client nemultumit pierzi alti 5-10 clienti, ca pasiunea asta merge pe incredere iar eu ca si amicii de pe forum avem incredere unii in alti . Iar cand unul se frige ceilati invata dupa greselile lui.


Oricum eu am inteles un lucru, care e general pt toate magazinele din tara: NU EXISTA REDUCERI!!!! Daca e redus e defect, are componente lipsa, are performate scazute, e bolnav sau e aproape expirat!!!
Daca vreti magazine ca afara, comportativa ca niste clienti ocidentali.

P.S: Ma bucur ca pestele e sanatos, mananca si acum asteptam sa creasca
P.S.S: A 2a zi m-am dus la tropheus sa iau un fox si cand vad un ditamai Zebrasoma Desjardini la acelasi pret am inebunit smilie


Buna seara,

Ne cerem scuze ca nu am fost suficienti de clari in exprimarea termenului de valabilitate al ofertei de Black Friday.

Dvs. ati achizitionat urmatoarele produse:
1. Sare marina Red Sea Coral Pro Sac 22 kg pentru 660 litri = 242.25 lei - in perioada de valabilitate a ofertei
2. Chit/Plastelina Reef Construct = 74.90 lei
3. Zebrasoma Desjardini = 235 lei (ulterior incheierii ofertei) - peste ale carui fotografii (facute in instalatiile noastre) le-ati primit de la prietenul dvs inainte de achizitie, si v-ati dat acordul pentru achizitionarea acestuia.

Ne pare rau sa observam faptul ca in urma beneficierii de oferta de Black Friday, prezentati fapte denaturate.
In atasamentul de mai jos se regaseste conversatia purtata cu noi, care dovedeste faptul ca spusele dvs NU sunt adevarate.


Totodata, suntem surprinsi de incercarile unora de a face tot ce le sta in putinta pentru o publicitate negativa, prin prezentarea de fapte neadevarate precum si prin exprimarea de opinii in necunostiinta de cauza.
"bad publicity is still publicity"


O seara frumoasa si ape limpezi.


alexiumihai wrote:O surpriz? nepl?cut? tipic româneasc? de black friday din partea Coral-farm. Sa va povestesc. Ca to?i cei din grup primim oferta email si watsapp site. Bun, în lista de reduceri se afl? ?i o anemona la un pre? s? spunem ok spre pu?in scumpa adic? 255 Ron. Bun, m-am decis s? o cump?r, iau toate demersurile sa iau leg?tura si sa stabilesc o or? de întâlnire la sediu. Ajung la sediu, totul ok. V?d anemona spun c? vreau s? o cump?r. O pescuim din acvariu,o punem în pung?. Ajungem la momentul platii. Când surpriz?. Anemona nu mai e la oferta. Ca a gre?it, ca a f?cut oferta pe la 1 noaptea, ca se scuza. În fine pre?ul a urcat la 300 Ron. Stau m? gândesc un pic. Oare se mai practica a?a ceva în România. Tiganeala de tancioc. În fine. Nu prea mi-a picat bine aceast? surpriza. Mi s-a mai oferit drept bonus un frag de zoa mititel pric?jit niste culori a?a ?i a?a. M-am sim?it cam prost în acel moment. Dup? ce am b?tut tot Bucure?tiul de la un cap la altul s? m? întorc acas? f?r? nimic era cirea?a de pe tort. Drept urmare am acceptat surpriza (m?rirea (nu reducerea)de pre? la o ofert? de black friday.
Ce sa spun business românesc.
Pe mine unul m-a?i pierdut de client.

V-am împ?rt??it povestea mea legat? de cump?r?turile de black friday.
O zi pl?cut? în continuare.


Buna ziua,
In oferta de Black Friday este precizat in limba romana foarte CLAR, faptul ca oferta poate contine erori. De altfel era singurul coral din oferta de black friday intrucat acesta a fost introdus din EROARE in oferta.
Inainte de a va indrepta catre sediul nostru nu ati intrebat nici macar o data despre disponibilitatea anemonei sau despre pretul acesteia. Ne-ati intrebat numai daca este cineva la sediu. DOVADA in atasament!
Nimeni nu v-a obligat sa cumparati nimic de la noi. Ati cumparat pt ca ati fost de acord! Vi s-a spus ca nu sunteti obligat sa cumparati anemona (cu toate ca fusese ambalata).
Va multumim pentru incercarea tardiva de "reclama negativa" prin povesti frustrante, noua ne face bine. Au fost suficienti clienti care au beneficiat de preturile promotionale din oferta! Dvs sunteti singurul nemultumit de preturile de Black Friday, dar dupa cum se spune "nu poti multumi pe toata lumea"!
O zi frumoasa!
Salut,
In link-ul de mai jos regasiti o parte din produsele aflate in promotia "Black Friday".

Pentru orice solicitare/comanda/nelamurire va rog sa trimiteti mesajul prin PM.


https://drive.google.com/open?id=0B1eMYl6ZGRoMNHRPeWp4WUVuLUE


Oferta este valabila pana la data de 21.11.2016.

Toate promo?iile sunt valabile în limita stocului.
Vizitati: http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/5210.page
Punctul 2.9 - publicitatea pe forum.

Administratia
Vizitati: http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/5210.page
Punctul 2.9 - publicitatea pe forum.

Administratia
Vizitati: http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/5210.page
Punctul 2.9 - publicitatea pe forum.

Administratia
Vizitati: http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/5210.page
Punctul 2.9 - publicitatea pe forum.

Administratia
 
Forum Index » Profile for Coral Farm » Messages posted by Coral Farm
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com