[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: TGL1985
Forum Index » Profile for TGL1985 » Messages posted by TGL1985
Message
Multumesc koala, pentru sfaturi si pentru apreciere, revin si cu evolutia pestilor, dupa ce-i achizitionez. Ceva recomandari cu persoane serioase care au pui discusi de vanzare?
Salutare,

Intr-un final m-am hotarat si mi-am facut acvariu pentru discusi, am renuntat la marin.

Acvariu steril L:155 l:40 h:55, Sump L:70 l:40 h:50.

Iluminat: lampa 4x54w.

In sump: burete si inele ceramice.

Baterie cu 3 cartuse: filtrare mecanica, carbune activ si sterasyl.

Lampa uv 36w.

Schimb automat de apa 50l zilnic.

Dupa ciclare vreau sa-l populez cu 15-20 de pui.


O zi buna,

George T.






Salutare,

Cumpar pui discusi, 15-20 de bucati.

Astept pm cu oferte.

Multumesc,
1. Chiller Hailea A250 folosit 10 luni, pret 900 lei. Bonus o pompa de valuri. Rezervat
Reducere de pret:

1. Chiller Hailea A250 folosit 10 luni, pret 900 lei. Bonus o pompa de valuri.

2. Lampa Hailea T5 4X54 1500mm, neoanele au 1 an, pret 800 lei. Bonus o pompa de valuri.

3. Vind Sera Marin Protein Skimmer PS 600 folosit, are cupa fisurata si lipita cu adeziv in rest functioneaza perfet, pret 200 lei sau schimb cu mini overflow pentru acvariu.
Salut,

Cumpar Mini Overflow.

Multumesc,

Vand,

1. Chiller Hailea A250 folosit 10 luni, pret 1000 lei. Bonus o pompa de valuri.

2. Lampa Hailea T5 4X54 1500mm, neoanele au 1 an, pret 900 lei. Bonus o pompa de valuri.

3. Vind Sera Marin Protein Skimmer PS 600 folosit, are cupa fisurata si lipita cu adeziv in rest functioneaza perfet, pret 250 lei sau schimb cu mini overflow pentru acvariu.


O zi buna,





Salut,

Ma poate ajuta cineva cu o gaura in acvariu si o mufa? Imi trebuie la sump pentru prea plin.

Multumesc,
Salutare,

Piatra a fost vanduta, ramane la vanzare chiller HAILEA A250 pret 1100 lei.

Pentru restul produselor pe care nu le mai folosesc o sa revin cu preturi.

Multumesc,
Salutare,

M-am hotarat sa-mi transform acvariul marin in apa dulce(discusi).

Dimensiunile acvariului sunt: L:155 l:40 h:55, Sump L:70 l:40 h:50.

Am cateva nelamuriri si poate ma ajutati.

1. Vreau sa pun un décor 3d pe spate(daca are cineva de vanzare astept PM).

2. Nu vreau plante, vrea sa pun pietris alb si cam atat. Aici nu stiu cum sa fac pentru a-l curate cat mai "rar" (poate ceva sugesti).

3. Filtrarea o vreau cat mai simpla si mai eficienta(ce ar trebuie sa fac tinand cont ca am sump-ul, ce sa pun in el pentru conditiile cela mai bune?

4. Vreau sa fac un sistem de umplere si golire cat mai simplu (fara sa car apa), de ce am nevoi? Ma pot lega la reteaua de apa si la scurgere.

5. Lampa este hailea 4x54 (aici nu stiu ce neoane sa pun), tinand cont ca nu vreau plante. Se merita sa tin aceasta lampa sau imi trebuie alta?

6. Ma gandesc la un sistem de verificare si remediere pentru apa cat mai simplu, de ce am nevoie?

7. Despre pesti, vreau sa mi cumpar o ponta de pui, cati pesti ar fii recomandati?

Momentan ma aflu la stadiu de proiect. Daca imi recomandati anumite produse(aparatura) m-ar ajuta si un loc de unde sa le procur sau chiar si un pret (pentru a putea face bugetul).

Sper ca nu am omis nimik, daca sunt pareri sau alte detalii de care sa tin cont va rog sa imi spuneti.

Multumesc,







Salutare,

Cumpar acvariu pe colt cu masa sau fara, astept oferte.

Multumesc,
Piatra este rezervata pana vineri.
poza chiler
poza piatra
poza piatra
Salutare,

Vand piatra acvariu marin, aproximativ 100 kg. Pret 30 lei kg sau 25 lei kg pentru toata cantitatea.

Dupa vanzarea pietrei o sa vand chiller hailea A250 folosit 10 luni si restul produselor care nu-mi trebuiesc la un acvariu de discusi.

Motivul vanzarii este transformarea acvariului marin intr-un acvariu de apa dulce.

Nu stiu daca se zgarie sticla cand o sa incerc sa sterg coralina dupa geam, nu stiu daca filtararea cu sump(cu pompa de recirculare) este benefica la discusi, am piatra destul de multa si nu stiu daca gasesc sa o vand, daca incep sa-l descompletez adica sa vand din aparatura(chiller, pompe etc nu stiu daca mai rezista piatra).

Cam acestea sunt motivele.

Salutare,

Acesta este acvariul meu:

L:155 l:40 h:55

Sump L:70 l:40 h:50

Tot stocul viu l-am dat unui prieten. La acest moment ma gandesc sa renunt la acvariu marin si sa reincep cu discusi(o veche pasiune), dar nu stiu daca acest acvariu il mai pot transforma pentru apa dulce.

O zi buna!
Salutare,

Ma numesc George sunt din Bucuresti, in trecut am avut acvarii cu discusi, in present un acvariu marin.

Acum sunt intr o dilema, nu stiu ce sa fac, sa pastrez acvariu marin sau sa revin la discusi.

Sa aveti o saptamana usoara,

George T.

 
Forum Index » Profile for TGL1985 » Messages posted by TGL1985
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com