[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: geoops
Forum Index » Profile for geoops » Messages posted by geoops
Message
Am postat in 2 locuri..n am stiut care e treaba pe acest fprum. Acvariul este cam de 80-100 l. Mai am 3 bette, 2 rechini mici, 2 sanitari si inca un caras auriu micut (2 luni maxim). Am 2 filtre...nu stiu exact modelul...ii hranesc cu fulgi..este adevarat ca ultima data nu am mai pus starter in apa, deoarece s a terminat si nu am apucat sa cumpar altul. In apa, ca decor, am o "casuta" pentru rechini, o scoifa mare si inca ceva cumparat din petshop. Nu stiu ce s a intamplat cu el...el este vioi, dar ma ingrijoreaza ochiul sau..
Am un Caras Telescop Negru de 4 luni. Azi m am uitat la ei foarte atent (precum fac in fiecare zi), iar seara am observat o pata alba pe ochiul sau drept...pare si putin mai "dezumflat". Am mai mukte specii de pesti in acvariu, insa nu au probleme intre ei. Acvariul este suficient de mare, are toate cele necesare, curatat o data pe saptamana (uneori chiar de doua ori), ii hranesc de 2 ori pe zi. Ce as putea face? Cat de grav este?
Am un Caras Telescop Negru de 4 luni. Azi m am uitat la ei foarte atent (precum fac in fiecare zi), iar seara am observat o pata alba pe ochiul sau drept...pare si putin mai "dezumflat". Am mai mukte specii de pesti in acvariu, insa nu au probleme intre ei. Acvariul este suficient de mare, are toate cele necesare, curatat o data pe saptamana (uneori chiar de doua ori), ii hranesc de 2 ori pe zi. Ce as putea face? Cat de grav este?
 
Forum Index » Profile for geoops » Messages posted by geoops
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com