[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: marian8888
Forum Index » Profile for marian8888 » Messages posted by marian8888
Message
si limba romana mie chiar imi este straina.. daca poti da cateva detali mai mura in gura ar fi perfect
suficient ptr cei 250 de l cat are acvariu
am citit orcum e grele sa pricep inteleg chiar tot. ca si ideie ar fi suficient 20-30 w de rosu si albastru?
am citit tot ce ai scris.. dela prima pana la ultima pagina. ai dat atat de multe informati incat mai bagat in ceata nu mai inteleg nimic.
acum am inteles dece folositi toti leduri de 3 w si nu mai mari.
legat de lumina alba ma gandeam sa folosesc leduri cu culoare de 6500k sau de 12000k combinat cu royal blue si deep red.dar nustiu cam cati w sa bag din cele colorate..
osa caut sa ma orientez spre cele de 3-5 w asa cum miai spus..
chiar nu mai e nimeni pe foruma asta ...cam trist asa
ok ms frumos ptr informatie. Vroiam sa folosesc leduri de 10 sau 20w dar nu stiam cat sunt de ok. Vazusem ca toti folosesc dalea de 3w..
Cele de 20 w parca au si un consum ceva mai mic decat cele de 10w.. si un flux luminos ceva mai bun. Acum nustiu exact cata lumina sa bag, cata alba cata rosie cata albastra?
Daca imi poate oferi cineva aceasta informatie, cam cati w sa folosesc din fiecare culoare tinand cont ca acvariu are 250l
Eu ma gandeam sa folosesc alb de 6500k sau chiar mai mare, royal blue si dep red, si ceva full specrum..
Poate e cineva in masura sa ma lamureasca daca e ok sau nu
salut am si eu o intrebare..pot folosi leduri de 10 w la o instalatie ptr un acvariu..ca am vazut ca voi ati mers pe cele de 3 w..
 
Forum Index » Profile for marian8888 » Messages posted by marian8888
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com