[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: cazanradudaniel
Forum Index » Profile for cazanradudaniel » Messages posted by cazanradudaniel
Message
Eu am Anthelia. Iti trimit daca vrei.
S-a vandut.

Multumesc de gazduire!

Se poate inchide.
Chillerul este in perfecta stare de functionare.

550 lei
Tin sa ii multumesc inca o data colegului Wolfie pentru amabilitate si generozitate!

Multumesc si pentru gazduire.

Se poate inchide.
Super! Ai PM
Salut,

Daca are cineva de vanzare o pompa de retur pentru un acvariu Red Sea Max 130D sunt interesat sa cumpar.

Multumesc!
Incearca si la echipamenteacvarii.ro
Stiu ca avea multa la un moment dat.
Foarte frumos! Felicitari! Spor la treaba in continuare!
Dat fiind faptul ca mi s-a terminat vechiul test de Calciu am achizitionat astazi unul nou... tot Salifert.
Se pare ca este o noua versiune, avand in vedere ca eu eram obisnuit cu 8 picaturi de reactiv Ca-2, acum dupa noile instructiuni trebuie sa punem 10...
Pe de alta parte... ieri am testat Ca si aveam 440ppm, astazi cu noul test am 500-510! (am pus tot reactivul - 1ml - si abia la sfarsit a inceput sa se schimbe culoarea). Am facut testul de 2 ori pentru ca nu mi-a venit sa cred...
Nu stiu ce sa mai inteleg... Care test e bun? Ambele expira in 2022...
Atasez o poza cu noile instructiuni.
Schimb si cu corali SPS din ce nu am eu.
Eu am 2 Prime HD pe un bazin de 90 cm si mi se pare ca am prea multa lumina. Ele mi se par destul de puternice numai ca nu acopera o suprafata prea mare... Cresc SPS fara probleme.
Ma bate gandul oricum sa mai pun o Hydra 26 HD intre ele Dar asta doar pt acoperire...
In weekend o sa apara inapoi in bazin Jacques Copiii inca nu si-au dat seama
Pai cam asa au acvariile Red Sea Reefer... Arunca un ochi si poate asta e solutia.
Am reusit sa prind goby-ul okinawa... Le-am dat de mancare cu o mana si in cealalta aveam un mincioc mare pregatit...
Cand s-au repezit la mancare l-am prins brusc pe individ... numai ca nu stiu cat de stresanta a fost faza asta pentru restul dar cleaner-shrimp-ul a decedat... nu stiu daca e o coincidenta sau a murit de batranete... Il aveam de peste 2 ani...
dan.pavelescu wrote:Incearca cu un pet din plastic pus pe fundul apei cu un pic de mancare inauntru.


M-am gandit la faza cu sticla numai ca astia doi stau numai pe sus prin corali... nu i-am vazut coborand vreodata... sa vad pe unde gasesc o capcana...
Imi dati va rog o idee despre cum sa prind un bicolor blenny si un goby okinawa?

Nu reusesc deloc...
Liniste22 wrote:Salut, un numar de telefon se poate? Multumesc frumos.



Salut

O.7.2.1.3.2.3.3.3.3
FTS
Si daca mai intereseaza pe cineva... fraguri de montipora verde si albastra, stylophora milka...
elven wrote:preturi ?


Preturi la mica intelegere...
Frag anthelia blue - 30 lei
Frag zoanthus albastru - 40 lei
Ricordea yuma - 40-50 lei in functie de marime...
Piatra vie cu anthelia blue, ciuperci rosii si bureti rosii - 90 lei...
 
Forum Index » Profile for cazanradudaniel » Messages posted by cazanradudaniel
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com