[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Stoicovici
Forum Index » Profile for Stoicovici » Messages posted by Stoicovici
Message
Deci, trebuie sa scot filtrele din el??? Wtf...sa vezi ca habar nu am cum se face. Aceste solutii sunt pentru?

O sa vreau sa pun ceva pesti. Nu stiu exact numarul lor dar o sa imi pun!
Salutare! Am trecut la un noi acvariu de 255l, in care vreau sa imi bag ciclide! Am luat un filtru jbl e902! Din ce imi spun unii acvaristi ba e bun, ba nu e bun! Va rog sa imi spuneti si mie parerea, va rog!
Momentan nu pot! Eventual maine dimineata o sa pun aici si o sa iti arat! Sau daca ai whatsupp ar fi mai ok!
Cu vreo 10 vreau sa raman! Mai am 3 panda, si un peste mare de Noapte care sa fiu sincer nu stiu cum se nimete! Mai am 6 neoni dar specii diferite si doi care seamana cu Neonul dar au o dunga neagra in loc de cea colorata
Nu renunt la la nimic! Cand mai cresc puii o sa mai donez din ei ca nu vreau sa am in acvariu doar guppy si velifere! Vreau sa imi iau molly si diferite specii de neoni! Dar nu stiu un numar maxim al populatiei intr-un acvariu ca asta!
Salutare! Am un Diversa Curb de 120l , imi poate spune si mie cineva cu aproximatie numarul de pesti pe care il pot avea in acest acvariu vara a stresa pestii? Deoarece am foarte mult puiet de Velifere si Guppy pe care vreau sa il cresc si apoi sa donez, dar pe langa asta vreau sa imi mai completez cu niste specii de pesti! Doar ca nu stiu un numar estimativ pt o populatie in acest acvariu!
Am intelles! Deocamdata nu este cazul! O sa vad maine daca mai stau retrasi!
Azi am vazut un pomportament foarte ciudat la neoni! Au inceput sa se alerge intre ei! Nu stiu daca se joaca sau se bat! Unii stau pititi...nu inteleg de ce!???
Am inteles! Si cum le pot creea conditii de inmultire? Sunt mai pretentiosi precum guppy?
Cum imi pot da seama care este mascul si care este femela?
Cele galbene
Mda...imi spune ca este poza prea mare
Acum o sa fac o poza si o sa pun aici
Salutare! Am luat de la petshopul unui amic niste pesti...imi spune ca sunt velifere, dar am cautat pe Internet despre ele si nu am gasit nici o velifera genul asta pe care il am! Imi poate spune cineva, va rog cum fac o poza si sa o pot pune aici pentru a imi confirma specia pestilor respectivi?
Nu am pus femelele niciodata in maternitate deoarece am multa vegetatie in acvariu si au unde sa se piteasca! La mine temperatura este constant 25 26°. Am crezut ca este o problema! Daca este ceva normal atunci e ok!
Salutare! Am un Diversa curb de 120l pe langa velifere, neoni, panda am niste femele gupp si un mascul! In afara faptui ca sunt cam la a 3-a generatie de pui guppy toti puii sunt numai femele! Stie cineva care este raspunsul? Am vreo 6 pui din nasteri diferite si toti au fost femele!
Si pe viitor nu pot sa mai bag? Ideea e ca am guppy de 2 saptamani si nu am avut probleme. I-am bagat odata cu toti pestii! Acum i-a apucat
In concluzie, trebuie sa astept nu?
Daca imi lasi un nr de telefon sau un facebook iti trimit poze sa vezi despre ce e vorba. Sunt neoni cu conrpul transparent si o dunga roz
Nu stiu cum sa pun poza aici de pe telefon imi spune ca e prea mare! Nu sunt zebre sigur! Stiu cum arata zebrele! Sunt neoni toti
 
Forum Index » Profile for Stoicovici » Messages posted by Stoicovici
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com