[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: pestisorul de aur
Forum Index » Profile for pestisorul de aur » Messages posted by pestisorul de aur
Message
41
Vand sistem co2 compus din butelie 6 kg ,reductor ,electrovalva,difuzor tropica 3 in 1 ,furtun cca.1,5 metri,drop checker co2 ista plus 1 refill.Bonus un reactor copie Bitanu,.Mentionez ca butelia este incarcata in luna martie,mai are co2 în ea,revizia facuta tot in martie 2018, valabil? 10 ani.Nu trimit prin curier.Predare in ARAD. Mai multe detalii si poze in privat.
Bine ai venit Si eu sunt din Arad
Vand butelie co2,de 1,5 litri,pret150,sau schimb cu diverse pentru acvariu plantat,ma intereseaza in mod special roci seyriu,pentru detalii rog pm.Precizez ca butelia are revizie expirata si se livreaza goala.
Schimb 4 tuburi t5 24w 2 plant pro si 2 freahwather pro cu roci seyriu sau substrat fertil.Neoanele sunt folosite 6 luni.Detin si drosere pentru ele.
Schimb plante cu melci asasini sau pomaceea doar în Arad
Toate 4 tuburi sa fie 865?
Eu cred ca e mai bine 2x18-39w ca vreau 4 tuburi t5,dar ce tipuri de tub ar trebui sa comand?
Este osram 2x24w?unde?
precizez ca am un acvariu cu un volum de 110 litri net,plantat,plante easy,fertilizare easy life profito,easy carbo si ferropol
Salutare tuturor,doresc sa imi fac upgrade la lumina de la acvariul meu,momentan am 3x18w,2 t8-865 si 1 sylvania t8 grolux,vreau sa fac comanda la balast electronic osram 2 bucati de 2x18-39 t5,ce tuburi t5 sa imi comand?
Trebuia sa fac asta de la inceput, de cand am fost acceptat in acest forum, dar niciodata nu e prea tarziu, asa ca, cu scuzele de rigoare ma prezint: ma numesc Raul,sunt din Arad,începator în arta acvaristicii, dar deschis la idei si propuneri sau colaborari în domeniul acvaristicii
[
Se poate închide, momentan trebuie sa aman acest startup din motive personale,multumesc tuturor. Sanatate!!!
Dupa ce dau pestii, sa pastrez apa din acvariu pentru ciclare sau nu are rost?
Intre timp ce substrat sa caut?am vreo 5kg de nisip cuartos,imi ajunge?
Cu pestii am rezolvat, ii donez la doi acvaristi din Arad,ma apuc sa fac standul pentru acvariu.
Si ceva moss mai tarziu
Pesti neon si ceva sanitari,plante easy anubias cabomba egeria
stiu ca arata urat dar o sa dau pestii si incep un setup nou de aceea am nevoie de sfaturi despre substrat,lumina,plante,filtrare
 
Forum Index » Profile for pestisorul de aur » Messages posted by pestisorul de aur
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com