[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Mircea.M
Forum Index » Profile for Mircea.M » Messages posted by Mircea.M
Message
Salut. M-a? bucura dac? a? fi noul posesor. =)
Salut. Mai este valabil?
Tomk wrote:Mai are mult pana se face burta patratoasa si foarte umflata.

azi dimineata a facut in jur de 30 de pui
Am avut experiente frumoase cu moss-ul intr-un mic paludarium,numai ca eu,incepator si dornic de verdeata, am folosit muschi din ala de la marginea strazii
A dus-o destul de bine pana mi-am facut setup-ul actual si a fost nevoie sa-l arunc.
In rest, nu am mai avut astfel de placeri ..
Buna seara.
Cat ii dati acestei femele pana va naste?
Daca se poate, sa-mi spuneti si ce varietate de guppy este.
http://imgur.com/bzSJUYu
Substratul are o granulatie de 3-5 mm ,inalt de 5 cm ,iar plantele au fost scoase din ghiveci.
Salut.Ma numesc Mircea si sunt din Slatina.
De 1 an sunt fericitul posesor al unui acvariu homemade (70 L) "dotat" cu un filtru intern a carui denumire, sincer sa fiu ,am uitat-o;este ceva asemanator cu acesta http://www.nevertebrate.ro/images/filtrare/filtre-interne/Filtru-Intern-Aqua-Zonic-Emperor.jpg.
Detin un incalzitor cu termostat de 100w.Iluminarea este reprezentata de o lampa(diy) atasata deasupra capacului(tot diy),lampa fiind alcatuita din 2 T8.
La capitolul flora sunt varza.Am incercat diverse plante cumparate de la petshopul din zona steaua,insa nu au rezistat mai mult de o luna.Am incercat si diversi fertilizanti, dar nimic...
Fauna este reprezentata de 7 guppy si 3 corydoras aeneus.
Am cateva intrebari, insa le voi pune la sectiunile corespunzatoare.

P.S:Luati-ma usor
 
Forum Index » Profile for Mircea.M » Messages posted by Mircea.M
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com