[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Gabi C
Forum Index » Profile for Gabi C » Messages posted by Gabi C
Message
raul.tatulescu wrote:Pacat ca te retragi, dar sunt sigur ca dupa ce te regrupezi vei reveni si mai in forta! Felicitari pentru ceea ce faci pe plan profesional! Eu unul nu sunt fan filme cu super eroi asa ca o sa merg pe mana lui batman, ca e mai batran si stie mai bine, eu zic sa il asculti!


Da vedem. Posibil sa revin. Cred ca si imbatrinesc si ma ramolesc putin si nu mai am acelasi suflu sa fac lucruri extra. De exmplu eram super pasionat de tot ce inseamna nou in IT ( procesoare, placi de baza etc....). Acum mi se pare absolut inutil sa stau sa citesc articole despre asa ceva. Vedem si cu acvaristica daca intra sau nu in categoria asta.
Bayek wrote:Mult succes in ceea ce faci! Foarte faine trailerele, am vazut ca 2021 pare sa fie anul SF, multe filme interesante se anunta. Era si timpul.


Multumesc.
dan.pavelescu wrote:Felicitari si succes!

Lista mea de dorinte, sa nu te aud ca nu poti si nustiuce..

- il aduci pe tony stark la viata sau dintr-un univers paralel
- un nou film cu avengers
- batman. il schimbi pe lache-pansat twilight saga cu ben affleck
- faci 3 sezoane noi din lost in space, sherlock si lucifer

Momentan atat, astept vesti


Multumesc!

O sa vad ce pot face....
narcis wrote:Succes!


Multumesc
Gabi C wrote:
dan.pavelescu wrote:Sper sa revii curand. Plus de asta, o spaga cremoasa la koala cine sa mai dea??
Macar pe forum sa ramai, sa ne mai inveti una-alta.


Da, vedem... ce si cum. Deocamdata trebuie sa imi iasa lucrurile foarte bine in ceea ce fac acum.
Cu permisiunea voastra va mai las aici doua linkuri , primul de la filmul care m-a provocat cel mai tare ca si grad de dificultate in ceea ce stiu eu sa fac. Al doilea link la primul ( si sper nu si ultimul ) proiect la care lucrez din postura de lead\superviser.











dan.pavelescu wrote:Sper sa revii curand. Plus de asta, o spaga cremoasa la koala cine sa mai dea??
Macar pe forum sa ramai, sa ne mai inveti una-alta.


Da, vedem... ce si cum. Deocamdata trebuie sa imi iasa lucrurile foarte bine in ceea ce fac acum.
Cu permisiunea voastra va mai las aici doua linkuri , primul de la filmul care m-a provocat cel mai tare ca si grad de dificultate in ceea ce stiu eu sa fac. Al doilea link la primul ( si sper nu si ultimul ) proiect la care lucrez din postura de lead\superviser.

https://www.youtube.com/watch?v=1WeZoqTsZ3w




https://www.youtube.com/watch?v=FZd3xUDudy8&t=52s




Multam domnilor de " interventie". Daca reusesc sa il dau renunt la el cel putin o vreme.
Am in perioada asta foate multe de invatat, mult stres cu munca si nu imi arde deloc de acvaristica. Poate dupa ce o sa ma mai linistesc revin.
Multumesc tuturor de suport.
dan.pavelescu wrote:O veste mai proasta nici nu se putea..



Nu am ce face, am multe pe cap lucrez cite 10-12 ore pe zi. Nu prea am timp de el.
Multam de toata sustinerea\aprecierea din toti anii astia.
Azi am pus si eu bazinul la vinzare. Daca iau un pret cit de cit decent l-am dat. Sint prea limitat cu timpul si nu prea mai am timp de acvaristica.
Treaba serioass acolo.Cred ca daca as avea bazinul asta as pune si niste puntius titeya. Nu stiu daca am scris corect. Am vaxut aici la un petshop si masculii arata exceptional.
Man in sfat. Nu e musai dar e de bun simt daca cineva iti apreciaza bazinul sa dai un raspuns.
Tipii astia sint cei mai tari din Europa. Am urmarit si eu multe prezentari de la ei legate de filtrare, co2, iluminare etc....
Nu stiu cum impaci plantele cu discusii care sint pesti de apa calda dararata excelent bazinul.
dan.pavelescu wrote:Verifica si furtunurile sa nu se atinga de stand, ca se transmite vibratia.


+1 Am facut acu o proba. Dupa ce am dezlipit furtul de dulap s-a redus zgomotul zic eu cam cu 40%. Vedem la noapte ca peste zi zgomotul nu e sesizabil.
Lucian wrote:Mai bine ceva din versiunea 5, care poate fi programata WiFi sa micsoreze debitul filtrului intre anumite ore...


La asta nu m-am gindit. O buna idee.
Sammy rotorul arata bine, fara fisuri sau alte minuni. Repet zgomotul nu e foarte puternic dar na fiind la 2 m de pat plus piticii din creierul meu rezulta ca ma enerveaza noaptea. Cred ca astea mai puternice au zumzetul asta. Imi aduc acum aminte ca inainte de 600 am avut pro 4 350 si fix la fel avea zumzetul asta. Cred ca ast ao sa fac il pun asta la vinzare si imi iau un seria 5.
O singura treaba ma deranjeaza " la bazin". L-am mutat in dormitor si se aude " zumzetul" de la Eheim. Peste zi nu il aud dar noaptea cind e liniste deplina ma cam seaca. Nu e neaparat zgomotoasa dar e un zumzet pe o frecventa care pe mine enerveaza. Nus ce sa fac fie sa imi cumpar bureti care reduc sunetul si sa ii lipesc pe interiorul dulapuilui, fie sa iau alt rotor poate dispare zumzetul asta ...fie sa schimb canistra cu un professionel 4+ 250. Pina acum 250 a fost cea mai silnetioasa canistra pe care am avut-o.
dan.pavelescu wrote:Nu glumeam, algele de pe pietrele din stanga si punctele de pe lemn dau o nuanta mega naturala si placuta


Multam frumos. Total de acord cu tine.
dan.pavelescu wrote:Fenomenal
Ma, la tine si algele se vad frumos


Multam fain E drept ca putine alge dau bine, e un iz de natural.
Salutare grup. Nu am mai postat de ceva vreme din lipsa mare de timp liber. O poza cu bazinul de aiz dimineata.

image
Va multumesc de apreciere!
 
Forum Index » Profile for Gabi C » Messages posted by Gabi C
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com