[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Holy Ghost
Forum Index » Profile for Holy Ghost » Messages posted by Holy Ghost
Message
Multumesc de sfaturi! Am sa incerc asa incet sa renunt la guppy.
Buna! Am si eu o intrebare! Voi aveti probleme cu nasterile in exces la guppy sau alti vivipari ? Daca da, ce faceti cu puii? Tin sa mentionez ca am vreo 3 ture mai apropiate si ii cresc impreuna...acum incep sa dezvolte culori, sa se evidentieze sexele, etc. Si am niste gupioaice care au nascut iar. Am peste 50 de nou-nascuti. Nu mai am unde sa ii tin. Momentan sunt intr-o galetuta de 5l dar nu ii pot tine mult acolo. Voi ce faceti in cazuri de genu? Ii aruncati, sau ... ?
Hei! Si eu am tot 5 supravietuitori din puii de molly si i-am bagat impreuna cu puii de guppy intr-un acvariu de vreo 25l cu un filtru putin mai micut. Bafta cu ei.
Buna! De ce conditii au nevoie ouale de corydoras pentru a ecloza? (Aerare, lumina, spatiu) si ce culoare ar trebui sa aiba cand sunt fertilizate?
.
Dragilor de fapt titlul trebuia sa fie "intrebare penibila" insa vad ca unele diacritici nu se utilizeaza pe aici. Semnul ala de intrebare e de fapt un a. Si multumesc geani.
ocean wrote:E molly oameni buni, doar ca e forma originala din acestia prin selectie s-a ajuns cu timpul la forme full black si coada in forma de lira

Merci! :*
hauserlovefish wrote:eu zic ca da

Asa credeam si eu cand l-am luat, pana am ajuns acasa si am vazut ca e putin mai diferit de ceilalti. O fi alta specie?
O intrebare penibila: pestele din fotografiile de mai jos e un molly?
paradoxx wrote:pai ti.am zis sa le scoti din primul mesaj

Am asteptat mai multe pareri :3 merci frumos
Se poate inchide topicul? Daca da, rog un admin sa il inchida.
Da, furtunasul ala ma dispera. Multumesc baieti! ;)
Multumesc tuturor!
geani wrote:Par a fi doua femele.

asa ma gandeam si eu, numai ca una are inotatoarea dorsala mai lunga putin si parca e si rupta ...
geani wrote:Daca poti, incearca sa pozezi , filmezi zona abdominala sa ne dam seama ce si cum. Din ce ai postat eu nu imi dau seama.

Sper sa se inteleaga ceva. Abia am reusit sa ii pozez nemiscati.
Voi incerca sa ma obisnuiesc. Poate ca il voi opri rareori, sau poate nu. Multumesc
Multumesc tuturor pentru raspunsuri! Cred ca nu am de ales.
Multumesc!
Multumesc mult de tot! Apreciez!
Dar totusi, nu stie cineva ce sex au cei 2 molly?
Eu am avut o femela guppy gestanta si am mutat-o intr-un alt acvariu, nefiind sigura cand naste . Mi se parea prea stresata si am mutat-o inapoi in acvariul comun. Ghici ce: ziua urmatoare mi-a nascut in acvariul comun. -_- Desi, din fericire, am reusit sa salvez 25 de alevini, care acum au 3 luni ><
vali71 wrote:Buna holly ghost si eu am început ca si tine cu muuuult plastic in acvariu si a doua zi dupa prima postare l-am scos....
nu trebuie sa te superi ci într-adev?r sa selectezi ce te intereseaz? pe tine....
O seara buna!

Nu m-am suparat. Tu ce ai bagat in acvariu dupa ce ai scos plasticurile? Sau ai lasat asa gol?
 
Forum Index » Profile for Holy Ghost » Messages posted by Holy Ghost
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com