[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: rzv47
Forum Index » Profile for rzv47 » Messages posted by rzv47
Message
Salut! Am 5 pui de molly pe care nu ii pot pune in acvariul mare separat(maternitate). As putea sa ii tin intr-un acvariu mic,in care sa pun niste plante,dar care nu are Filtru sau Pompa de aer?De cam cat timp este nevoie pana ajung sa nu fie mancati de ceilalti pesti?
Mersi!
ok.Mersi!
Dar am pus si o fiola de stop ammo si nu s-a schimbat. O sa fac cum mi-ai zis.
Ok. si mirosul apei?
In acvariul nou am folosit filtru nou. Nu am luat nimic din cel vechi. Totul a fost de la zero,nisip tot.
Tetra in 400 plus.
Salut!
Am avut un acvariu de 35L dar era vechi si m-am hotarat sa il vand. Mi-am cumparat un acvariu de 54L, dar nu am apucat sa il las la ciclat decat 4 zile,punand JBL filter start. Dupa 4 zile am mutat pestii(2 ancistrus,2 guppy,7molly). Dupa o saptamana apa a devenit cetoasa si miroase urat.Am folosit 2 fiole de BioDigest dar degeaba. Pestii sunt in regula,doar apa este urat mirositoare. Vreau sa refac setupul. Intrebearea mea este daca pot lasa pestii 3 saptamani intr-un alt recipient fara filtru sau pompa? si daca acvariul meu trebuie dezinfectat cumva,sau e de ajuns sa il clatesc cu apa de la robinet?
Multumesc!
 
Forum Index » Profile for rzv47 » Messages posted by rzv47
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com