[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: cristianalexandru
Forum Index » Profile for cristianalexandru » Messages posted by cristianalexandru
Message
Salut, vand Butelie Co2 de 3 Litri (2 kg), cu revizia valabila pana in 2020. Trimit in tara doar prin curierat. Pretul este de 270 lei.... 0745.521.828. Mersi
Salut, vand Butelie Co2 de 3 Litri (2 kg), cu revizia valabila pana in 2020. Trimit in tara doar prin curierat. Pretul este de 300 lei, cu transportul inclus. Poze la cerere. 0745.521.828. Mersi
eu am un EX 700 intr-un bazin de 100 litri net + un E901 (asta nu inseamna ca nu facea fata E901 ), dar un EX 700 cu siguranta nu face fata la 260 de apa + Discusi
ai 260 de litri ??
Decorurile din fibra de sticla se pot taia cu flexul, dar presupun ca poti scoate si filtrul; este prins in puncte de silicon ?? daca da poti baga o lama de cutit, ai sa te chinui putin dar se rezolva, eu am un Juwel 120 si la fel a venit echipat cu filtru, dar l-am scos
SUNSUN FILTRU HANG-ON HBL-601 sau SUNSUN FILTRU HANG-ON HBL-701 sunt pana in 50 lei bucata.
nicu.laita wrote:Poti sa inlocuiesti rotorul cu unul pentru jbl e900 si o sa ai un debit mai mare.


... din cate tin minte rotorul de la E900 nu intra in locasul unui E700 !!!
... vinde filtrul si prefiltrul si cumpara-ti ceva mai mare.
Am citit aceasta postare abia acum, pentru ca sunt nou pe forum, dar pot spune ca am crescut cativa ani acest model de broasca plus un "emys orbicularis" cumparata de la un pet shop (mai nou este specie protejata) nu stiam la vremea respectiva. Ambele au crescut si sau dezvoltat fenomenal de bine si nici una din ele nu a hibernat (stau in apartament iar temperatura nu a scazut niciodata de 19 grade). Cea de florida a ajuns la dimensiunea plastronului de 18 cm diamentrul, foarte adevarat destul de mizerabile dar setate sa evadeze , vara le scoteam bazinul in balcon si stateau "pe burta" cu labele afara, super faine mi.au placut, le-am dat unui tip care avea mai mult spatiu ca mine
Salutare, pot spune ca si eu detin Gardneri killifish, Nothobranchius Guentheri, am avut si varietatea ta un mascul dar a dat in primire la cateva zile . Ai dreptate sunt destul de mofturosi la mancare, in special masculii, plus ca gardnerii stau doar la suprafata, poate e ceva normal, ceilalti, guentherii nu au aceasta "problema". Am luat o amestecatura pentru ca mi.au placut, in principiu am luat si femele dar in primele zile s-au curatat vreo 4 iar unul a luat calea filtrului , iar mai nou am observat ca am ramas cu o gloata de masculi si cred vreo doua femele (poate luna viitoare ,erg sa mai cumpar vreo doua femele).
ok, multumesc de sfaturi baieti
ok mersi, am vazut ca folosesti cu Biotrace dar este o problema daca folosesc doar Biodigest ??, ca momentan am cateva fiole de Biodigest iar Biotrace am sa.mi cumpar luna viitoare (la salar) ???
salutare, ma bate un gand sa pun odata la doua saptamani cate o fiola de Prodibio BioDigest, cateva pareri va rog, daca folositi sau ati folosit ????? multumesc
ReBella wrote:Te referi la Hygrophila corymbosa si Ceratopteris cornuta?


ok, multumesc, imi stateau pe limba
... 5 postari mai sus sunt doua plante carora nu le cunosc denumirea, ma poate ajuta cineva ????
... eram sa uit, planta de la luciul apei .. ce este si cum pot sa o "ancorez" ca momentan i.am pus un elestic !!!
... dupa atata dragoste
.... si una "per ansamblu"
... inca vreo' doua , ozelotul e green sau red ????
... mai incercam cateva poze, va rog sa.mi spuneti ce sunt, eu nu le cunosc !!!
 
Forum Index » Profile for cristianalexandru » Messages posted by cristianalexandru
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com