[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: DeuS
Forum Index » Profile for DeuS » Messages posted by DeuS
Message
Da , important e sa mi placa mie si nu`mi mai bat capul oricum , lumina merge in mare parte doar seara cateva ore .. deci e ok zic eu. mersi
Numai stiu ce neon era ala , ceva cu Tropical pink

image

Hagen Marine Glo
image
danrogo2001 wrote:Vezi ca cei de la Ekol produc si "pietre" exact la fel ca si background-ul.


Dap , am cumparat dar nu destule pentru a umple cat de cat peisajul si tre sa mai fac o comanda si de aceea n`am mai updatat nimic pe aici oricum treaba merge ok .
Cam greu ca nu prea sunt , doar sa iau din mag tot de la ekol astia . Dar eu ma gandeam ca daca le las si se formeaza alge oricum o sa se mai inchida la culoare nu ?
Dupa vacanta de pasti sa ne mai apucam si de treaba , as avea nevoie de ajutor , nu stiu ce model de pietre sa aleg ...
A ajuns background`ul
Deocamdata sunt incepator , sa mai invat cate ceva si p viitor poate se face .
Acolo era doar prima tura de pietre , o sa urmeze o selectie si sa vedem ce iese

Humbert , este pus in " " stiu ca nu e destul de mare .
Salutare , m-am decis sa deschid un jurnal in speranta unor sfaturi , pareri si sugestii pentru ca acvariul meu sa iasa ok:

Acvariu: 115/60/45h , sticla de 10
Decor: Ekol rock 3d ( este pe drum )
Standul este facut la comanda , dublat peste tot.
Filtru: JBL e1501 gl si ma gandesc sa pun si unul intern. ( buretii de la filtru extern vreau sa ii inlocuiesc cu ada bio-rio si matrix )
Substrat: nisip de cuart cu pietre de la malul marii.
Capacul este facul de niste baieti gasiti pe forum
Iluminatul inca nu sunt hotarat ce sa pun.
Incalzitor : JBL pro temp s300

Pestii vor fi din Lacul Malawi , in mare parte.


Ma intereseaza sa achizitionez unul din filtrele astea pentru un acvariu de ciclide de 250l aprox... pareri ceva? Multumesc.
 
Forum Index » Profile for DeuS » Messages posted by DeuS
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com