[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: ZEN MASTER
Forum Index » Profile for ZEN MASTER » Messages posted by ZEN MASTER
Message
GARIZII sunt crevetii de Marea Neagra, Palaemon elegans......
Piatra a fost scoasa din butoi pentru poze . E vie toata . a stat 5 ani in bazin si este cumparata de la Baia Mare . Cat despre datul cu parerea sa ne aflam in treaba ... Trebuia sa fie cu corali sau cum ?
De vanzare lampa led Marsaqua de 300w 3w x100 leduri. Dimmabila pe doua canale. Lampa a suferit un upgrade adica am schimbat 50 % din leduri cu altele pe un spectru de culoare mai potrivit pentru apa sarata 15.000k si 20.000k. Pret 600 ron negociabil in limita bunului simt.
salut ai PM
salut , ai pm
Se poate inchide , multumesc de gazduire.
In urma unui upgrade se vinde un Juwel Rio 180 cu capac si lumina originala (2 T5) , dulap 110x45x90 pal dublat cantuit antiumezeala, bazin sump 80litri si vas ato 25 litri .
Acvariul este gaurit pe geamul din spate 2 gauri cu flanse si furtune Fluval tur si o gaura retur .
Pret 700 Ron . Asigur transport pana la Bucuresti daca e nevoie.
Poze si detalii in privat .
Din pacate renunta definitiv. Bazinul are 6 ani vechime si de un an jumate e la el .
Cred ca am eu ceva home made , sa o verific daca mai functioneaza ( de la vechiul bazin ) 18x3w.
#101 daca jumate de congelator e plin cu artemie congelata si alte dracii din aceiasi categorie.
Preturi ??
Am uitat sa precizez . Lumina e un led COB alb rece+ cald si un led rosu de 10w adaugat ulterior .

Din asta nu mesterisem pana acum .... in incinta inchisa ca sa nu sara stropii peste tot.
La varianta 1.1 o sa pun si leduri albastru plus rosu ... acum doar cu ce am..
Interesanta lampa ... poze in detaliu ? )
Inca un topic ?? Fereasca Dumnezeu !!!
Salut , daa drumul spre casa trece prin Galati ..... mi-ar prinde bine niste paguri .. multumesc .
deocamdata riscurile cu decongelarea sunt zero, am doar cat hranesc 4 zile apoi fuga la balta la recoltat iar.... , congelarea abia la toamna ca iarna e lunga ......
Daca hranesc pestii cu artemia salina recoltata din natura ce sanse sunt sa aduc ceva in acvariu ? Posibile boli ......
Shubi wrote:Chill out omule, azi tre` sa fi ZEN


Imi pare rau da' ZEN a cedat nervos si nu mai are rabdare sa citeasca topicul asta ............ il ia cu dureri de cap ......
salut , ai pm !
 
Forum Index » Profile for ZEN MASTER » Messages posted by ZEN MASTER
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com