[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Akaiu
Forum Index » Profile for Akaiu » Messages posted by Akaiu
Message
De vanzare piatra uscata sunt aprox 20kg. Piatra este naturala.
Se da doar toata odata si doar cu ridicare personala.
Astept oferte.
Se poate inchide. Multumesc
Da, este acelasi nr.


dan.pavelescu wrote:Salutare, se poate rezerva?

Multumesc


Pentru tine, orice se poate!
Tester Hanna fosfor nivel low - model HI736
Este ca nou, daca s-au facut 20 de teste cu el.

Bonus, pachet sigilat de reagent (25 teste) - expirat. :-)

Pret 220RON
Pompa este noua la cutie, nu a fost folosita niciodata.
Pachet complet, alimentatror/controller/pompa
regalj volum 500-4000l/h

Pret 200ron.

Se vinde skimmer Tunze 9006 in stare perfecta de functionare.

Pret 300RON



..
.
.
Asta are varfurile mov
Adaug cate o poza
In primul rand La Multi Ani!

A trecut ceva vreme de cand nu am mai scris prin forum.
Am o intrebare pentru cei care se pricep...cum este cel mai bine sa incerc transportarea unor fragi , durata drumului fiind undeva spre 19ore.
Si ce sanse de supravietuire ar avea..
Atasez poze cu fragii respectivi. Sunt colectati si vor putea sta in siguranta in mediul lor pana vine momentul transportului.
Greu de editat pozele de pe telefon ca sa incapa in limita a 2MB... Poate reusesc cand ajung la calculator
Am sa mai incerc..El arata din ce in ce mai bine. Chiar surprizator de bine.

Am incercat sa-i dau pe la mustati fel de fel...dar nu deschide gura deloc.Acum vad ca si-a etalat din nou polipii si sunt chiar mai lungi Mai am o fungie portocalie care este mult mai mica dar care casca gura imediat ce simte artemia.
O fi "un soi" exclusiv fotosintetic?
Da, in acvariu pare alb cu polipii verzi. In apa arata maro iar polipii abia se zareau.Mai ca era sa-l las acolo.
Ciudat mi se pare faptul ca prefera apa cu ceva fosfati.... Pana sa-i scad avea niste polipi imensi.Acum cand am fosfatii scazuti si-a cam retras polipii.
un nou coral in bazin. odata cu el au mai aterizat si niste anemone bubble.

.
Tot pe acolo isi fac veacul niste pufferi haiosi foc . sunt mari si foarte timizi, se ascund printre "vreascurile" corarilor. Sunt foarte multi ca numar. La fel de multe sunt scoicile uriase, majoritatea au cam la 1m pe lungime. Fungia si anemonele bubble sunt cu miile!
Si la cat de calda este apa si acum nu stiu unde o sa se ajunga.
Am intrat in apa la intamplare intr-o zona unde nu se face baie pentru ca apa este foarte mica. Tine vreo 500m pana se ajunge la apa cat de cat mare unde se sparg si valurile in marginea lagunei. Iata cam ce am gasit.Va imaginati cum arata zona cand totul era sanatos.
 
Forum Index » Profile for Akaiu » Messages posted by Akaiu
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com