[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: RedRooster
Forum Index » Profile for RedRooster » Messages posted by RedRooster
Message
O portie consistenta a ajuns in acvariul meu.Multumesc !
Schimb melci Tylomelania yellow rabbit cu alte varietati de Tylomelania

image
Joi si vineri, plantele din imagine disponibile in Bucuresti pentru cine poate sa vina dupa ele
image
Sagittaria subulata din poza ( ~ 20 cm inaltime ), proaspat scoasa din acvariu, disponibila numai in Brasov ( zona Garii ) , 2-3 zile dupa care, daca nu este nimeni interesat, va lua drumul vesniciei.

image
prea curand, nu
O noua sarja de plante & melci ( Pomacea + melci de substrat ), aceleasi conditii ca mai sus.
Daca cineva din Brasov este interesat de o portie de plante, melci Pomacea & de substrat, si este dispus sa vina sa le ia din zona garii, sa-mi dea de stire pe PM.
Primul venit, singurul servit.
Ca sa clarific, din pacate, donatia este numai pentru cine poate veni sa le ia in Brazov, zona Garii pentru ca nu am timp sa trimit prin posta, sa ma deplasez, sa stau sa le impart...
Primul venit le ia pe toate.
Am pus anuntul sperand sa mai salvez o tura de plante ( intre timp, de cand nu am mai postat, am mai aruncat cateva galeti de plante tot din lipsa de timp ).
Urgent, de donat o galeata de plante de substrat si suprafata in Brasov, zona garii pana cel tarziu duminica, 1 Martie, dupa care, ajung la cos daca nu le vrea nimeni.

multa Vallisneria spiralis si
Riccia fluitans
Pistia stratiotes
Salvinia natans
Phyllanthus fluitans
Limnobium laevigatum
Rotala rotundifolia ceylon
Heterrranthera zosterifolia
Schimb Nymphaea Micrantha cu Nymphaea lotus red ( zenkeri ) sau alti "lotusi", in Brasov sau Bucuresti

image
Plantele si cativa melci au plecat la "thunder rock"
Melci mai sunt
Se doneaza plantele din imagine astazi si maine in Brasov, zona Garii

- sunt cateva fire de Sagittaria subulata, unul de Cryptocoryne ( cred ca parva ) + ceva plante de suprafata

- disponibili si melci Pomacea

image
Salut,

in cazul in care cineva are experienta ( nu din auzite ) cu "rama de mare", as aprecia daca poate impartasi din "secrete" ( daca a hranit pestii de acvariu dulce /marin cu asa ceva, pastrare ...etc. ), pe "net" nu am gasit mare lucru.

Aici cateva exemplare proaspat recoltate din Marea Neagra :
ASAP plantele din foto + Pomacea, in Bucuresti, ( Parc Drumul Taberei sau Mall Promenada ) pana vineri, cel tarziu.

image
Da, valabil, plante & melci, pana duminica pentru Brasov, de marti in Bucuresti.
Momentan rezervate.
Donez plantele de mai jos, in Brasov ( pana luni inclusiv ) si Bucuresti ( incepand de marti ), in caz ca aveti in plus, accept la schimb moss (orice fel) dar nu este o conditie pentru donatie

- Plante de suprafata :
Pistia stratiotes
Phyllanthus fluitans
Limnobium laevigatum

- Plante de substrat
Sagittaria subulata
Rotala rotundifolia ceylon
Nymphaea micrantha

- melci Pomacea bridgesii
S-au dat, se poate inchide, multumesc !
Se doneaza tot pachetul de mai jos ( nu am timp sa fac pachete, pachetele ) , in Bucuresti ( zona Mall Promenda sau, seara, Drumul Taberei ) , pana, cel tarziu, vineri.Primul venit, primul servit, nu fac rezervari pentru ca sunt patit, am rezervat, respectivul n-a mai venit dupa ele si au ajuns la cos.

Plante de substrat
Rotala rotundifolia ceylon
Helanthium'Vesuvius' ( Echinodorus Vesuvius )
Sagittaria subulata
Vallisneria spiralis

Plante de suprafata :
Pistia stratiotes
Limnobium laevigatum
Phyllanthus fluitans
Ceratopteris cornuta
Schimb pui ( ~ 1cm ) de tylomelania sp. yellow cu alte varietati de tylomelania

image
image
 
Forum Index » Profile for RedRooster » Messages posted by RedRooster
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com