[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Daniel1402
Forum Index » Profile for Daniel1402 » Messages posted by Daniel1402
Message
narcis wrote:Eu as vota ultima varianta, cu specificatia ca daca tot il ai, il folosesti supradozat in cazul algelor. Ultima oara am luat de la master, 1 litru. Folosit la 3 bazine, s-a dus imediat fara nici un efect vizibil.


Master este ca ultima varianta a lui Dan
Salutare, inca am filtrul in functiune. Am dat capacul jos si am prins furtunul cu ajutorul unui colier metalic pt a evita iesirea accidentala a acestuia.
De cand am scos capacul nu mai este galagios deloc.
Bogdan92 wrote:Salutare,

Superr !!! Va multumesc mult pt informatie. O sa ii fac o vizita. O intrebare, sper ca nu foarte tampita, este ok daca ii spun domnului ca am nr de la un coleg acvarist?) ma gandesc ca nu cumva sa fiu luat la intrebari de unde am contactul.

Multumesc


Cu placere, stai calm ca nu te intreaba, chiar daca o face nu-i nici o problema, sunt multi acvaristi care merg la el. Cred ca este cel mai apreciat din Bucuresti
Salut, iti sugerez sa-i dai un tel inainte, nu sta tot timpul acolo, mai pleaca cu gheata carbonica. Romica 0728367076.
Succes!
Te-ai mutat in Brasov?
Salutare,

Dintre toate forumurile, acesta este cel mai bine organizat
Consider ca cel mai mare avantaj este istoricul informatiilor.

Well done!
Dan
36 smilie
Cu placere!
Da, intradevar si eu m-am inteles bine cu Romica de fiecare data.
Salutare,

Acesta este nr lui Romica 0728367076, domnul care se ocupa.
Cu privire la pret nu te pot ajuta dar intreaba-l pe el.

O zi buna,
Dan
Salut,

Poti gasi la Animax Vulcan, Coralis, Maxi Pet, Hornbach sau la colegul Victor Zaharia care locuiesti langa Piata Progresul.

O zi buna,
Dan
Eu zic ca nu-i bba (creste sub forma de smocuri), ma gandesc sa nu fie fuzz...mai intai incearca sa identifici corect alga.
dan.pavelescu wrote:Daniel, daca mai ai drum prin Corbeanca, iti dau eu 2 noctua de 80mm
Sunt murdare de vopsea (bait) dar nu cred ca te deranjeaza asta ;)


Salut, Dan, chiar maine posibil sa am drum, nu vreau sa ma crezi mofturos, nu conteaza baitul doar sa nu fie galagioase
Zi-mi te rog, tot nr ala cu 500 il ai?
Este perfect, ma pun pe cautat.
Multumesc!
Salutare dragi colegi,

Va rog sa ma ajutati cu recomandarea unor ventilatoare pc 12V mai silentioase.
Momentan folosesc doua ventilatoare mai vechi de 80mm alimentate de un tranformator cu voltaj reglabil pt a micsora turatia, implicit si galagia...nu stiu care este turatia lor maxima.
In plina vara aceastea nu fac fata si ma gandeam sa iau unele mai putin galagioase pe care sa le folosesc la turatia maxima.

Multumesc,
Dan
Salut, sumpul are rol de filtrare, in general la bazinele mari.
Silviu Man wrote:Mie mi-a mers foarte bine cu doua : DeponitMix si Tropica Plant Growth.


Draga Silviu, i-am sugerat colegului nostru un substrat ieftin si bunicel asa cum a dorit
Salut,

Daca nu ma insel si sper sa nu cumva sa ma contrazica cineva
raspunsul la intrebarea ta este JBL Aquabasis.
Trebuie sa ai putina grija cu el cand mai scoti plantele sa le muti, etc murdareste usor daca nu umbli usor.
Peste acest Aquabasis trebuie pus pietris inert 2-4 mm.
Salut, acvariul este cam mic pt echinidorus bleheri, va creste mare, cam aceeasi problema se pune si in cazul caraseilor, n-am avut dar din ce imi amintesc erau colegi care spuneau ca au nevoie de spatiu.
Cat despre anubias, il poti prinde de pietre lemne cu guta sau elastice de numarat banii, in timp se vor atasa singure si poti indeparta elasticul.
O alta varianta mai este sa-l bagi in substrat dar doar radacinile, rizomul nu trebuie bagat, este acea parte mai tare din care cresc frunzele.
Fertilizare nu necesita neaparat dar daca va fi cazul vreodata, asta vezi dupa cum creste daca apar deficiente poti sa pui macar microelemente.
Tare asta cu acvaristu' lu' peste ))))
Pe facebook administrez grupul Donatii si Schimburi Acvaristica dar l-am exclus de mult, era jale cu el
Pana la urma il donezi daca nu ai gasit cumparator
 
Forum Index » Profile for Daniel1402 » Messages posted by Daniel1402
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com