[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: Nk155
Forum Index » Profile for Nk155 » Messages posted by Nk155
Message
Vand doua femele colisa lalia, 20lei ambele. Tel: 0773893368
image
Vand 2 varfuri ROSAEFOLIA - 3lei buc
Si cinci blyxa japonica - 2.5lei buc
Ne putem intalni in sectorul 6 dupa ora 16. Tel: 0773893368 / 0726 339 186
Vand urmatoarele plante:
Alternanthera rosaefolia 3lei
Pistia 1leu
Valissneria 2lei
Predarea se face in militari.
Tel: 0761829643
Salutare! Cumpar lampa 2x24w.
Salut! Rog pe cine se pricepe sa imi calculeze cate leduri si ce model am nevoie pt un acvariu 60x35x45h si ce sursa. Nu vrea ca componentele sa fie top, mai degraba medium level.
L.E. Greseala.....
Donez plantele din titlu sau le schimb cu alte plante de marime mica sau rcs. Valabil pt Bucuresti.
Salutare! Ca sa mai scot din banii dati pe o cutie de Ektol bac 250, m.am gandit sa scot o parte la vanzare. Poate ccineva vrea sa cumpere preventiv poate vreodata o sa aiba nevoie.

Vand cate 5ml de Ektol bac cu 2lei. Cantitatea minima - 15ml
Tel: 0761829643
Cumpar acvariu 10-15litri in Bucuresti. tel:0761829643

Anunt valabil 2 zile
In acvariu nu mai am decat cory, microrasbora, otto si un colisa. Nu cred cca se poate incrucisa cu nici unu din ei
Se poate fara mascul?
Salutare! Am o problema cu o femela de platy, de o saptamana sta pe substrat ascunsa, sau nu, si nu mai mananca si se ridica f rar aproape deloc si cu un efort foarte mare. Nu are nici un semn extern care sa dea vreun indiciu despre vreo boala. Ca varsta are in jur de 2-2,5 ani si e singurul platy din acvariu. Ceilalti pesti se comporta normal. Momentan este izolata de 24 ore.
Aveti vreo idee?
Daca mai este valabil as dori sa o primesc eu. Ti.am laslasat tel pe PM.
Multumesc.
Vand balansae - 5lei planta (15cm)

http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=768+1632+1623&pcatid=1623
Schimb balansae cu alte plante de nivel mediu.
Relatii pe pm.
http://www.liveaquaria.com/product/prod_display.cfm?c=768+1632+1623&pcatid=1623
Donez pistia stratiotis, loc intalnire cora lujerului sau autogara militari.

Insiruirea este corecta. Ai verificat de scurgeri de co2 pe la capace? Daca ai verificat si de scurgeri nu stiu care ar fii cauza.
Nu ai facut instalatia corect
Oare sunt bune pastilele astea in loc de sare de lamaie?
image
Azi dupa ce am vazut ca incep sa dispara iar icrele de pe geam m.am gandit sa nu le mai las acolo sa fie mancate. Cum la prima depunere nu am avut prea mult succes la adunatul lor de pe geam cu cardul am zis sa incerc cu o seringa Dupa ce am tras cateva de pe geam, Mare mi-a fost uimirea cand icrele au inceput sa inoate prin seringa Asa ca acum am cateva care sunt inca rotunde si cateva care arata ca niste icre cu coada Pe toate le-am pus intr-o cutie de inghetata in care am dat gauri de jur imprejur si am pus sa curga putina apa din spraybar. Acum intrebare e ce pot sa le fac mai departe, sa incep sa ii hranesc, cu ce? smilie Nu as vrea sa dau bani pe fatatoare sau sa ma apuc sa cumpar acvariu pentru gradinita

image
image
 
Forum Index » Profile for Nk155 » Messages posted by Nk155
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com