[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: CMG
Forum Index » Profile for CMG » Messages posted by CMG
Message
io le dadeam galbenus de ou
pai am pus femela in alt acvariu de cand era gestanta sa nu fete in acvariu ala mare ca ramaneam fara ei da apropo de obicei cand merg la un magazin sa cumpar mi-e cam frica pt ca vad ca au si pesti bolnavi impreuna cu ceilalti... hmm deocamdata ramane femela singura n-am ce face
aia mici sunt in alt recipient si dupa ce mai cresc ii pun langa aia mari ca nu vreau sa raman fara ei
mda stiu ca trebuie femele mai multe da acum nu am de unde sa cumpar vad io ce fac
saraca femela
muahahahahaha chiar imi violeaza masculii astia femela intr-un hal ..... cred ca a fatat de vreo 3 ori pana acuma in 2 luni?
faza e ca am in acvariu acum doar 3 masculi si o femela + 30 de pui da in alt acvariu ca de data asta i-am salvat
acvariu are cam 150 L cam cati pesti as mai putea pune sa nu fie aglomeratie? puietu inca e mic nu il pun sa mai creasca
pai eu tin pesti asa de fun nu ca voi de performanta
le dau de mancare fixuri si pureci uscati
fulgi ? ce fulgi?
si-a revenit nu mai are nimic acu
ce a fost vulgar lol? ai modificat din "care e temeperatura" in "care este temperatura" e exact acelasi lucru... doamne ce gramatica ati facut voi ma? oricum gl hf
acum vad ca un mascul sta pe fundul acvariului cu coada desfacuta ca un evantai si parca se sprijina in ea e ciudat oare ce are? a stat asa toata ziua
pai faza e ca mi-a fatat cand eram la cluj si nici femela nu e chiar la maturitate adica e mica cred ca e la prima fatare nici nu am observat
acum ii las asa o sa pun ceva plante thx..
dolly am vazut ca ai modificat pe acolo daca stiam ca sunt ca la scoala scriam cu cratima si puneam si virgula
care este temperatura optima pt guppy?
si apropo mi-a fatat o femela in acvariu, ce sa fac ca deabia ii vad pe aia mici, cum sa ii scot afara?

mici retusuri facute de razvan
care e din cluj pe forumul asta, ca am (ceva) citeva intrebari




editat de razvan
care are asa ceva sa imi zica ce stie sa faca ca am cumparat si nu avea carte de utilizare ... am pesti carasi si acvariu de 90-80 de litri si capacitatea filtrului e de 150L dar cred ca adevarata valoare e pana pe la 100L oricum care stie ceva plz....

Editat de Lucian: Mutat de mine deoarece nu cred ca la sectiunea Cyprinide trebuiesc puse intrebari despre filtre.
 
Forum Index » Profile for CMG » Messages posted by CMG
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com