[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: b0gDaN3l
Forum Index » Profile for b0gDaN3l » Messages posted by b0gDaN3l
Message
Pai cum am mai zis, e feşănăble, are "singur" grija de el, deci nu cere de mancare, e si "green" daca ii intrebi si posesorii se pot numi iubitori de animale, nu?
Exact acesta este cuvantul - jucarie.
Cred ca imi fac cadou de craciun un "ou". Poate un bol aquael, ar fi chiar
feşăn. Sau ameteste?
Salutare dupa o pauza indelungata.

1.Ma tot intreb de ce vind/recomanda diversi cunoscuti producatori "acvarii" de tip conserve ?

Stiam ca un Betta are nevoie de circa 20 litri pentru un trai decent, un incepator il poate cumpara de bun fiind dă firma.
Deci scopul conservelor este de a sustrage bani din buzunarele neinformatilor?

2.Mi-as dori si eu o "veioza" de genul acesta pe birou, care ar fi minimul de bun simt strict pentru cateva plante si care ar fi minimul de bun simt si pentru un peste? Pentru un pestan gen betta, probabil trebuie respectate proportiile date de @Dalles mai demult...
"Nu ma lasati sa fiu eutanasia. Mai vreau sa traiesc. Eu sunt Titi, am 1 an si 10 luni, am parinti camioni dar am si eu diploma mea. Boala necrutatoare a stapanului meu ne obliga sa ne daspartim. Acum viata mea depinde de tine. Stiu sa te iubesc sa ma joc si sa te apar.
Daca vrei sa-mi fii un stapan iubitor ma gasesti la D-na Viorica" 0722369952 0788860613 021.3265332

Anuntul este ptr fina mea, si o gasiti la nr. de telefon de mai sus, nu da-ti reply pls call
Pe mine m-a anuntat ca nu poate sa vina, trebuie sa ne intalnim pe rand cred.
preturi ceva?
Chiar, eram eu Magda si Dragosman si inca cineva, cel care a dat comanda, si a trecut o luna, duminica s-a facut o luna....!
Am filtru acesta de 8 ani ) bine s-a mai spart pe ici pe colo din vina mea, dar este bun, i-am mai pus un burete, ce sa zic, am un avariu de 50 efectiv, parca ar putea si mai bine, DAR nu am iesit din ciclare, si daca aspiri saptamanal bine substratul nu ai ce sa-i reprosezi, apa e curata, acum eu astept prea multe de la un biet filtru !!
Poate sa-l iei pe urmatoru`, adica AQ 300 parca, nu stiu, depinde si ce volum ai efectiv, dar batranelu` a fost foarte fiabil! (PS, magnetul de la elice e fisurat )
Nea` a avut treaba cu un botez si ne-am mutat peste drum langa o spalatorie ca o solutie de ultima ora...
Daca gasesti pe undeva spune-ne si nou pe unde, chiar ma intereseaza un covoras clorofilic (sau cineva care ti-a donat, dupa ce se prinde bine astept si eu cateva fire :yeah
Bafta
Datorita suprapopularii sunt nevoit sa dau "sanitarul" hoplo, este matur si o sa-l aduc maine la intalnire, sper sa nu-l car degeaba si sa-l scape cineva de chin ca abia se intoarce in acvariu
Intros sper ca ramane pe Duminica!
Lume veniti cu banii(gasiti la Carciuma/Intalniri Duminicale locatia de iarna-chiar in cladirea primariei sec 2 pe laterala dreapta, in spate)
Eu unu o sa fiu cu banii in dinti si ptr conurile de la g.g.
Pai ati facut deja 10 de 30W cred
Ce rost are sa le luam din constanta ptr ca ne-am strans deja peste 10 la fiecare categorie
Intros ramane Duminica sa venim cu banii?
E greu de 30W ptr ca nu e decat un doritor(florin) cu trei bucati si tre sa luati o cutie de zece, intra aici si vb cu florin, vezi cate vrei tu(astia de pe afara zic ca e f de ajuns 965 singur fara sa-l mai combini)
Pret...cred ca pe la 150k bucata, dar vedeti cum faceti sa luati 10 impreuna ca sa va dea....vino duminica la intalnire si vorbim toti acolo
Merge si 830+Fluora dar si Philips TLD 965
Citeste pe aici ca sunt cotate fff bine de acvaristi de pe afara, pe la noi inca nu prea a cumparat lumea, dar urmeaza sa dam comanda duminica...
Hehe pana acum 23 x 18W 60 cm si 15 x 36W 120cm si 3 a lu` Florin de 30W saracu`
Si 25 daca erau si tot ne strangeam vad )
(Pe @MA nu l-am pus la nr....ai gasit pe cineva sa ti le aduca?)
Si mai vin si eu cu inca unu de 18w ca sa fie de rezerva ca cine stie cand mai dam comanda deci o sa fie la mine 2x18w Hai baieti ca facem treaba buna cu neoanele astea
DUMINICA 5 Martie sa se prezinte toti cei cu neoanele la cafenea la intalnire sau intalniti-va cu Intros zilele astea ca sa dam comanda luni 6 martie
Pai haideti sa dam comanda....sunt deja 12 tuburi de 18 si 12 de 36
Ca vad ca dureaza o luna, o luna si ca pana ne strangem pana vine comanda....
Intros sa vi maine la intalnire....vorbim acolo si sa dam banii cat mai repede!
All
atunci pune doua TLD830 ca sunt intre 4-8 RON/tub si esti mai sigur, macar astea sunt probate :-)
 
Forum Index » Profile for b0gDaN3l » Messages posted by b0gDaN3l
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com