[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: rari
Forum Index » Profile for rari » Messages posted by rari
Message
Mersi
Care dintre cele 2 modele ar fi mai bun? As avea nevoie la 120l

Citeste articolele de la coltul încep?torului si inainte de orice achizitie ai putea intreba aici, ca sa nu ai probleme pe viitor.



asta e inculpatul?
https://www.nevertebrate.ro/hrana-new-life-spectrum-thera-a-small-fish-usturoi-0-5mm-50g-30000

Da, eu din asta am
Nici eu n-am pastravi, am microrasbore galaxy. :lol:
Poti lua o mancare mai de calitate, care contine si usturoi si zic ca e de ajuns. Eu folosesc de la New Life spectrum si sunt multumit, intr-adevar nu folosesc la lostrite ci la pastravi din aia mici de nano.
Salut, am 10 creveti yellow neon, iar la unii dintre ei se vede o tenta verzuie. Dupa ce am controbait prin internet am vazut ca e probabil sa am green fungus. Am incercat sa fac poze, dar nu reusesc sa le fac in asa fel incat sa se vada problema.
Acum, este oare cineva care s-a confruntat cu problema asta si a gasit un tratament eficient? Mentionez ca cel mai afectate par sa fie femelele cu oua.
Nu mai fa n topicuri pe acelasi subiect , mai bine tii un jurnal si povestesti acolo tot ce se intampla, viteza de raspuns va fi tot cam aceeasi :ok:
Este gris, creste temperatura la 28-30 grade. In cateva zile ar trebui sa dispara.
Schimb plantele din imagini cu cativa red cherry sau le donez cuiva care are nevoie de ele. Se ridica din Cluj-Napoca zona Lidl-Kaufland Gheorgheni.
Pune-ne o poza mai reusita cu el
Daca nu vrei sa ai batai mari de cap eu iti sugerez cryptocorine, bucephalandra, anubias, microsorium, ceva echinodorusi. Gasesti varietati interesante si cu putine pretentii din aceste specii.
Incalzitorul trebuie pus in apa ca sa functioneze, ca doar tu nu vrei sa incalzesti aerul :lol:. Nu stiu cum se va comporta in acvariul de plastic, dar teoretic nu ar trebui sa il topeasca, zic eu.
Vezi ca ai postat la sectiunea gre?it?
Cand parerile sunt împ?r?ite eu spun sa mergi pe regula daca ii incape in gura il mananca. E mai simplu :lol:
Buretele se poate taia cu foarfeca pe dimensiuni, iar pentru a da gaura din mijloc am folosit un ciocan de lipit pentru a-l topi. Ai doar grija sa nu mergi prea adanc si sa gauresti de tot buretele.
Din ce am vazut acolo scrie clar ca puii de creveti pot fi absorbiti. Uite cum am pus eu la un sera 400 uv, ideea e sa fie cat mai dens, buretele fiind multistrat puii trec mai greu.
Stiu, e albastru, dar nu am avut timp sa caut alta culoare. :lol:
Nu inteleg foarte clar daca cand spui sita te referi la cea cu care a venit filtrul sau ai luat una separata. In orice caz, daca ti se pare ca puii pot fi trasi pe acolo poti pune un burete cat mai dens pe IN la filtru, asa mai reduci si cantitatea de mizerie care ajunge in el. Iar in legatura cu pompa de aer, nu ar mai fi necesara daca filtrul valureste suprafata apei.
Salut, daca chiar vrei sa fii linistita poti da Jbl weekend daca gasesti, dar pestii nu au nimic daca nu o sa fie hraniti pe weekend.
Schimba cate un litru de apa zilnic si hraneste o data pe zi doar cat mananca
Schimbat apa multa, spalat filtru?
 
Forum Index » Profile for rari » Messages posted by rari
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com