[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: serinox
Forum Index » Profile for serinox » Messages posted by serinox
Message
Se vinde:
Acvariu 110 L / 40 l / 56 h . 250 litri. Echipat cu:
-3 cioate vita de vie
-pietris cuartos granulatie mica
-fundal 3D care imita rocile
-capac facut pe comanda cu lumina 2x 30w t8 si loc pentru vizitare/hranire/mentenanta.
-filtru extern TetraTec Ex 700.
-Masa speciala rezistenta pentru acvariu.
-incalzitor 100w
-pompa pentru aer cu piatra lunga stil perdea de aer.
-programator pentru lumina.
Pretul pentru tot pachetul este 850 lei.
Acvariul si toate echipamentele se afla in stare buna de functionare. Eu am trecut la un acvariu mai mic 100 litri pentru ca timpul nu mai imi permite sa am gija de cel mare. Mai multe detalii la telefon 0757357005 Andrei.

[IMG]http://i65.tinypic.com/33136yo.jpg[/IMG
Scot spre vanzare acvariu cu dimensiunile L 110cm/ l 43cm/ h 56cm cu un total de 250litri . Grosimea sticlei de 8 mm. Lipit cu silicon transparent. Se vinde complet echipat exact ca in poze:
-Capac din PVC facut la comanda exact pe dimensiunea lui cu 2 drosere pentru neoane de 30w T8, dotat cu loc pentru vizitare si hranire.
-Corniere din plastic de culoare gri lipite cu silicon pentru design.
-Fundal 3D care imita rocile lipit cu silicon.
-Filtru extern TetraTec ex700. Se afla intr-o stare foarte buna, nu face galagie.
-Incalzitor 100w, pompa de aer.
-Ca si ornamente sunt cele ce se vad in poze, totul este natural, nimic artificial. Pietrisul este de tip cuartos cu o granulatie mica, nu mai tin minte exact cat.
-Pesti: 11 scalari, 4 gourami, 2 bancuri formate din neoni si arlequini undeva la 50 de buc. in total. Sanitari: 4 hoplosternum , 2 plecostomus, 5 ancistrusi, 6-7 corydoras, 2 platydoras.
-Ustensile pentru intretinere..
Mai multe detalii la tefefon 0757357005 Andrei . Il vand deoarece nu imi mai permite timpul sa am grija de el. Valabil doar pentru Iasi!

image
image
image
image
image
image
image
Locatia, te rog?
Pestisorii si-au gasit alt camin. Se poate inchide topicul. Multumesc.
N-am timp sa stau sa le fac poze.. tinand cont ca ii dau degeaba.. Oricum majoritatea sunt femele si nu sunt colorate asa de tare ca masculii... masculii au corp albastru inchis cu coada portocalie dar sunt putini tare.. Daca vrei ii iei asa daca nu asta e.
Scot spre donat: - guppy, in jur de 15-20 buc.
- xiphori, 6 femele, 3 dintre ele in jur de 5-6 cm iar celelalte 3 in jur de 4-5 cm.
- o femela de gouram pitic.
Ii dau pe toti la gramada, nu separat.
Cei care sunteti interesati ma puteti contacta la nr-ul 0757357005, Andrei.
As fi foarte recunoscator daca a-s primi niste neoni sau rasbora arlequin la schimb. Sau orice altceva legat de acvaristica, dupa posibilitate.
Pestii sau dat. Se poate inchide. Multumesc
Donez-4 ancistrusi dintre care unul voalat negri si unul alb maturi
-o pereche colisa lailea
-5 cory panda.
Cine este interesat mesaj privat pentru detalii.
Hauser, ne cunoastem cumva de iti permiti glumele astea esuate?. Daca ai chef sa manananci rahat aiurea du-te si posteaza in alta rubrica, nu aici. Nu am nevoie de carcatoasi si nu am postat cu scopu de a face glume. Asa se pare, ca aici se fac mai mult glume decat sa se vorbeasca serios. Nu mai am nevoie de nici-un sfat. Dar daca cineva nu este atat de priceput in domeniu ca altii asta nu inseamna ca trebuie sa il luati la "misto". Salut.
Va salut. Vreau sa imi populez acvariul de 250 litri, dimensiuni 110L/ 40l/ 56 h, cu vivipari. Intrebarea mea este urmatoarea. Cam cati din fiecare guppy, xifori, molly, platy as putea sa bag astfel incat sa nu il suprapopulez? Multumesc.
Despre acesti indivizi este vorba. Cei doi scalari koi sunt pereche, femela este cea din stanga care sta mai retrasa de cei doi masculi... iar scalarul donat este cel alb cu 3 pete negre. I-am surprins exact cand se luau la fugareala.
image
Se pare ca unul dintre acesti doi scalari primiti este mascul. Se tot bate cu alt mascul care are pereche.. ce e de facut in acest sens? Eu zic ca nu e de bine.. voi ce ziceti?
Frumoasa povestea ta, ocean . Am primit recent o donatie de la user-ul lucian999 de doi scalari foarte frumosi de aceeasi marime cu femela mea. Poate am vreo sansa ca cei doi scalari sa fie masculi si sa-i placa de unu dintre ei.
Cam atat i-a fost. N-a mai rezistat, am incercat toate metodele nu am reusit sa-l scap.. Daca mai bag alti scalari de marimea femelei care a ramas singura mai exista vreo sansa sa se imperecheze din nou cu alt mascul?
Multumesc mult pentru toate informatiile. Am sa le studiez pe toate si poate o sa reusesc sa-l salvez.
Filtru extern Tetratec ex 700..
Va salut, am si eu o problema cu un scalar.. are burta foarte umflata si respira greu, sta aproape mai mereu la suprafata apei. Este singurul cu aceasta problema de a respira, acvariul are 250 de litri si schimb apa aproape saptamanal cate 25% din volum.. Puteti sa imi spuneti ce problema are? Il am de un an si jumatate si nu vreau sa-l pierd acuma. Tin sa precizez ca scalarul este mascul si are pereche, iar pe langa aceasta pereche de scalari mai am inca una formata din doi scalari koi iar restul locatarilor sunt: 4 Molly ( 1 mascul si 3 femele), 4 xifori ( 1 mascul si 3 femele) , 15 neoni, 4 ancistrusi, 2 platydoras, 2 hoplosternum, 2 cory. Multumesc !image
image
image
Vand diferite specii de pesti (de preferat toti la un loc) :
-4 scalari (unul negru si restul pestriti)
-1 labeo bicolor (red tail shark)
-2 zebre
-2 rasbora arlequin
Mai multe detalii prin PM .
Schimb un gouram pitic mascul cu o femela. 0757357005
Intradevar erau gestante. Azi dimineata am scos vreo 20 de supravietuitori si i-am bagat intr-un acvariu mai micut pentru ai creste linistiti fara sa fie mancati de astia mari. Multumesc pentru ajutor, ati fost foarte amabili.
 
Forum Index » Profile for serinox » Messages posted by serinox
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com