[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: G3org3
Forum Index » Profile for G3org3 » Messages posted by G3org3
Message
Am o veste proasta . Am ramas numai cu un pestic, cu cel albastru. Cel rosu a facut boala vezicii cu aer si a murit , dar am si o veste buna. Am mai mult spatiu pentru cel albastru . Acum , acvariul arata cam asa :
Am pus si o poza sa va puteti da seama mai bine
Salu!Am si euo problema.e vorba de u betta care cred ca are ciuperca pe cap s nu stiu ce tratamente sa ii fac.de vreo 5-6 zile nu mai mananca .o singura data a mancat in perioada de cand e bolnav (7-8 zile. Atunci cam 3 purici de balta . ce sa fac ? Nu cred ca mai are mult de trait.
Am adaugat asta , ca de fiecare data de altfel
Astazi am schimbat apa si am pus-o pe cea cu sare despre care vb. Dar ce boala au ? Ps: ochii celui rosu s-au mai desumflat
az
este vorba de acea pata alba , dar cu toate ca incep sa isi revina , tot sunt ingrijorat. (cel rosu a inceput si el la manance dar numai purici de balta). trebuie spus ca mai au si "sub Barba " dar nu am putut face poza. aceeasi chestie este la ambii dar numai pe acesta l-am putut poza.
betta ai mei incep sa isi revina dar e ok sa stea tot timpul in apa cu sare (2 lingurite sare grunjoasa la 5 l de apa iar ce nu s-a topit am scos-o) ?
dar daca le pun si apaaia cu saresi albastru de metil?
le-am pus osolutiecu albastru demeti astari si se pare ca a inceput sa se simtamai bine.(celrosu ca el era mai rau)
Cam asa le arata acvariul
dar dozajulde sare bagat acum e bun? peeaam citit ca areioddarera ceva gen20mgpekg de sare ceea ce mi se pareputin.o problemaeste ca nu amincalzitordecatin acvariul mare
deja ampus in 5 litri de apa2 lingurite de sare grunjoasasi am amestecat-o pana s-a topit. ramane ca maine sa le schimb apa. are ceva daca e sare grunjoasa? am citit ca nu ar fi nicio problema. dar ce boala o fi? eu credca celrosu are si pop eye
am luat o poza de pe net din care va puteti da seama mai bine. Cam asa ceva au si ai mei .
nu am putut face mare lucru pentru ca am niste" staruri" care nu se lasa pozati
nu am putut face mare lucru pentru ca am niste" staruri" care nu se lasa pozati
nu am putut face mare lucru pentru ca am niste" staruri" care nu se lasa pozati
Salut! am si eu 2 betta si ii tin intr-un acvariu despartit (am auzit ca e ok) .Problema este ca de cateva zile ambii au un fel de pojghita alba dar numai pe cap.Unul din ei este foarte vioi si mananca , iar celalalt este exact opusul.Ce boala ar putea fi si ce sa fac ?
Salut! am si eu 2 betta si ii tin intr-un acvariu despartit (am auzit ca e ok) .Problema este ca de cateva zile ambii au un fel de pojghita alba dar numai pe cap.Unul din ei este foarte vioi si mananca , iar celalalt este exact opusul.Ce boala ar putea fi si ce sa fac ?
Salut!Am si eu o intrebare: Gourami pot trai fara sistem de filtrare ?
 
Forum Index » Profile for G3org3 » Messages posted by G3org3
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com