[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Messages posted by: skija
Forum Index » Profile for skija » Messages posted by skija
Message
Iara nu am buton de like
Gabi C wrote:
skija wrote:iara nu am buton de like


Mersi fain.
Poze cu al tau cind mai vedem ?


Nu cred ca o sa mai fie , in 2 sapt planuiesc sa-l desfac sa fac altul
iara nu am buton de like
Gabi C wrote:Lamureste-ma ca nu imi dau seama la ce te referi.


A scos echipamentele ))
Ti-a fost greu sa scoti si drop checker-ul ala ?
Gabi C wrote:
Ma gindesc sa renunt complet la ea si sa caut o planta mai eleganta si nu foarte pretentioasa pentru partea de background.


Rotala green
Silviu Man wrote:Orice deficit ca si un exces sunt daunatoare. Si CO2 in exces devine toxic pentru plante.


Si la ce valori te referi aici sa co2-ul este toxic in exces ptr plante ?
Creste cantitatea de co2 , ti-am mai scris odata si incearca sa reduci lumina , ai prea multa
victor93 wrote:
Gazonul nu merge din ce vad! Locatarii par a fi in regula. Continuam monitorizarea.


Creste aditia de co2 , de aia nu creste gazonul
Ai renuntat la 4 tuburi ?
Mai pun si eu o poza
Calitate mai buna aici https://www.flickr.com/photos/135724897@N03/43043405832/in/dateposted-public/
Gabi C wrote: Imi mai trebuie doar niste adeziv sa prind radacinile de pietre , in rest am cam tot ce imi trebuie


Super glue gel
Inca nu stiu , ma mai gandesc pana la toamna

Tot la ceva simplu dpdv al mentenantei ma gandesc
Ultima prezentare a acestui bazin

[youtube]https://youtu.be/7UiaLKeo1WE[/youtube]
Gabi C wrote:Ieri m-a vizitat un prieten de aici care a cochetat si el pina acu un an cu acvaristica. Stia ca am in plan sa schimb apa si mi-a adus cadou o punga de 9 kg de Dennerle Scaper's soil ..... m-am procopsit vrind nevrind cu solul .
Am facut tot ieri si prima simulare de aranjare a pietrelor. Mai am de gindit inca la ea ....


Eu stiu ca e de 8 kg solul de la Dennerle
Scalarii aia stau tot timpul acolo sus dupa aer ?
Intr-o zi cand esti acasa opreste pompa aia de valuri sa vezi daca mai scade PH , am impresia ca ai prea multa agitatie/flow in acvariu si iti scaote co2-ul afara

Poi asta ti-e problema
Poti sa mai scazi ph-ul la 6.5 prin aditie CO2 in plus ?
Adica pestii ar rezita ?
Daca s-ar fi "terminat resursele " din substrat cred ca nici cryptocoryna aia nu mai crestea , de aceea eu exclud aceasta varianta
 
Forum Index » Profile for skija » Messages posted by skija
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com