[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
pot pune mai multi masculi betta intr-un acvariu?  XML
Forum Index » Anabantidae
Author Message
crys
Junior member

Joined: 15/07/2005 17:34:10
Messages: 16
IP:
Offline

Momentan am doi masculi betta si o femela dar mi-as mai cumpara 2-3 perechi. Masculii mei se tolereaza pt. ca sunt din aceeasi familie ( frati ). Unul e seful dar nu-l va omori pe celalalt. Pe alti masculi Ii va omorI sau doar fugarii. Intr-un acvariu de 40L cati betta pot sa tin? Multumesc.
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

crys wrote:Masculii mei se tolereaza pentru. ca sunt din aceeasi familie ( frati ). Unul e seful dar nu-l va omori pe celalalt.

Esti sigur? Crezi ca ar avea vreo jena sau altceva?...
crys wrote:Intr-un acvariu de 40L cati betta pot sa tin?

Cu cit mai multi, cu atit mai bine. :sic:

Ia fa tu o fapta buna si citeste ce s-a scris pe forum despre betta. Si dupa aceea poate nu vei debita ineptiile astea.

PS Parca in acvariul de 40l aveai guppy... Nu mai inteleg nimic... :o Sau ceea ce postezi aici e in bataie de joc? Daca e asa, nu te vad bine deloc.
crys
Junior member

Joined: 15/07/2005 17:34:10
Messages: 16
IP:
Offline

Of, Of. Nu acuza omul pana nu stii nimic despre el. Am 2 acvarii... ce credeai? :nu:
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

crys wrote:Masculii mei se tolereaza pentru. ca sunt din aceeasi familie ( frati ). Unul e seful dar nu-l va omori pe celalalt. Pe alti masculi Ii va omorI sau doar fugarii.
De unde reaq sa stie tembelu' smilie dddaaa betta ca ceilalti ii sint frati? Ca n-are saracu' atitia neuroni pppaaa linga labirint.
Dupa aceeasi (i)logica sa inteleg ca nici n-o sa faca *** :18: cu surorile lui sau cu mamicuta care i-a dat viata? Fii sigur ca n-o sa le dea martisoare de 1 martie. Asa coolt peste crezi ca-i betta asta? Mai degraba o sa traga o betie crunta si o sa comita infractiunea dddaaa incest. Da' numai dupa ce va trimite pppaaa lumea ailalta partea masculina a familiei. Sa nu existe martori .

:pigeons:

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Anabantidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com