[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Despre grindal  XML
Forum Index » Hrana
Author Message
adu
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 25/02/2009 17:17:10
Messages: 326
Location: constanta
IP:
Offline

Mai intai prezint: am o cultura de grindal (stabila SPER) pana acum am avut cva probleme cu ea ca de fiind prima data mai intampinam si dificultati.
Asta insemnand : prea multa apa , prea multa mancare prea putin aer.

Acum incerc sa fac o alta cultura sa mearga in paralele: intrebarea mea este : de ce fac mucegai intr-un mare fel pe muschi? Lucru care se stie desigur ca face rau Grindalului.

Udata excesiv nu este, hrana in exes de asemenea nu este. conditiile sunt identice cu cealalta cultura.

O sa iau muschiul si il refierb si reiau cultura... si sper sa ajung prin padure la Basarabi sa mai fac rost de niste muschi.
Alte solutii inafara muschiului stiti? am incercat si cu pamant dar nu imi place cum ies.

Cel mai tare ar fi ceva de genu: http://www.youtube.com/watch?v=HhWPNhI8iiU&feature=related
unde nu prea inteleg ce are nenea ala acolo - cred ca pamant
[Email] [WWW] [Yahoo!]
laurentiu
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/01/2008 03:55:18
Messages: 26
Location: turnu-severin
IP:
Offline

Eu folosesc fibra de nuca de cocos. Mie mi-a aparut mucegaiul atunci cand le-am pus iaurt si nu l-au mancat. Acum pun hrana pentru pesti , fulgi, si nu se mai intimpla chestia asta.
[Email]
oxyox
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/09/2008 14:24:13
Messages: 81
Location: Baia Mare, Maramures
IP:
Offline

Salutare! Are cineva Grindal de dat? As dori sa incep o cultura. Multam fain...
[Email]
ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Pune un anunt la cumparari ...ai mult mai multe sanse acolo sa vada cineva care are si sa iti doneze/vanda o portie cat sa incepi o cultura

Until you find someone worth dying for, you never really live.
oxyox
Junior member
[Avatar]

Joined: 20/09/2008 14:24:13
Messages: 81
Location: Baia Mare, Maramures
IP:
Offline

ok. mersi
[Email]
 
Forum Index » Hrana
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com