[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Diamant de Taiat Sticla - De unde?  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
florin27
Member

Joined: 26/09/2004 15:39:44
Messages: 107
Location: Bucuresti, Eroii Revolutiei
IP:
Offline

Salut,

As dori sa-mi procur o scula performanta de taiat sticla. Imi poate recomanda cineva ceva si sa-mi spuna de unde s-ar putea procura?

Multumesc.

"Birocratia sufoca miracolul vietii. Proliferarea cotropitoare a birocraþiei e un efect al luarii totdeauna in serios a lucrurilor importante si niciodata a celor cu adevarat importante." (Alexandru Paleologu - DESPRE LUCRURILE CU ADEV|RAT IMPORTANTE)
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Mie mi-a luat cineva o scula pentru taiat sticla de la o firma din Cluj. Acu' vreo 2-3 ani a costat 1.500.000 lei. Am taiat cu el geam de 12 mm fara probleme, am taiat si fisii din geam de 10 mm late de 4 cm si lungi de 160 cm.
Scula nu e "diamant", e cu rola, in miner are un rezervor in care se baga motorina sau petrol pentru o taiere de calitate.

Uite adresa: Cluj Napoca, Calea Dorobantilor, 101, tel. : 0264.419.472 , k_glas_101@yahoo.com . Mi se pare ca tipii nu trimit in tara, trebe sa mergi la ei sa cumperi, poate ai pe cineva in Cluj care te poate ajuta.

Poze: smilie ... Poze cu plante
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com