[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Gurami  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
Iepurica
Junior member
[Avatar]

Joined: 11/06/2005 01:44:06
Messages: 56
Location: Tórshavn, insulele Feroe (ex-ploiesteanca)
IP:
Offline

Unul din masculii mei de gurami a construit cuib. Nu stiu ce sa fac, pentru ca este in acvariul principal (ca sa ii zic asa) si mai am si alti pesti pe acolo (alti 4 gurami: doi masculi si doua femele, o platy, 5 corydoras si doi ancistrusi). Orice sfat ar fi binevenit, pentru ca mi-as dori niste puiuti, mai ales ca sunt si pestii pe care ii iubesc cel mai mult.
Iepurica
Junior member
[Avatar]

Joined: 11/06/2005 01:44:06
Messages: 56
Location: Tórshavn, insulele Feroe (ex-ploiesteanca)
IP:
Offline

OK, as avea unde sa ii mut, dar ce fac cu cuibul? Nu reusesc sa imi dau seama daca sunt sau nu icre in el. Sau e doar spuma, desi inclin sa cred ca nu, pentru ca masculul il pazeste serios. Cum as putea sa fac? Ii mut doar pe ei?
Iepurica
Junior member
[Avatar]

Joined: 11/06/2005 01:44:06
Messages: 56
Location: Tórshavn, insulele Feroe (ex-ploiesteanca)
IP:
Offline

Stau prost, asa ca o sa ma chiorasc mai bine. Multumesc frumos de sfat.
Iepurica
Junior member
[Avatar]

Joined: 11/06/2005 01:44:06
Messages: 56
Location: Tórshavn, insulele Feroe (ex-ploiesteanca)
IP:
Offline

Nu mi s-a parut ca ar fi totusi icre in cuib, asa ca am mutata perechea intr-un alt acvariu. Insa nu prea il vad facand altceva decat stand cam socat intr-un colt.... Sper ca nu am gresit cu nimic. Cat ar trebui sa astept ca sa vad daca mai vrea sa construiasca alt cuib? Mi-e tare mila de el, saracul, el s-a chinuit atata si eu i-am distrus munca
raresr
Junior member

Joined: 01/08/2005 09:40:26
Messages: 40
Location: cluj-napoca
IP:
Offline

Leo2003 wrote:Din pacate daca nu-l separi pe el si pe femela pe care o curteaza nu sunt sanse.
Daca vrei puiuti de gurami e musai sa le faci un bazin separat.



te rog spune-mi si mie cat timp las masculu cu femela, adica mai bine zis dupa cat timp depune in cuib icrele, cand scot mascol si cand scot femela, sa nu fac vreo prostie.
Am pus deja amsculu cu femela a facut bulele (cuibul) si acuma astept de la voi indicatii....... pe adresa raresr@gmail.com va rog mult de tot
[WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com