[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Salut!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
narcis.b
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 22/05/2009 09:43:00
Messages: 447
Location: Constanta
IP:
Offline

Ma numesc Narcis Bratulescu,am 40 ani,sunt administrator la o firma de instalatii electrice...Sunt pasionat de acvaristica de 5 ani; am un acvariu de 240l,echipat cu filtru Tetra 1200,sistem presurizat co2,iluminat cu 5 tuburi t8 (2*36+3*30W),osmoza....
Pana de curind (in urma cu 6 luni)am fost pasionat de discusi,am crescut pina la maturitate doua generatii de cite 8bc,totusi am fost atras mai nou de plante,care dupa parerea mea te obliga sa fi mai activ in ceea ce presupune intretinerea acvariului si cred ca in urma stradaniilor mele,am reusit sa colectionez citeva plante frumoase,ce se dezvolta frumos si armononios:eustralis steletta,didiplis diandra,limnofila aromatica,limnofila aquatica,hidrocotile verticala,cardamine lyrata,bacopa,nymfeea lotus red,mycranteum umbrosum,eleocharys accicularis,progostemon helferi,echinodorus tenelus,ludvigia red,ludvigia macranda(?),anubias nana,criptocorine wendti,marsileea hirsuta,java moss,riccia fluitans,hemyantus...si mai sunt citeva speci a caror nume imi scapa in acest moment. Reusesc sa le dezvolt si asta ma bucura nespus si mai cred ca voi avea cu cine sa discut despre aquascaping.Multumesc pt timpul acordat de a-mi citi aceasta prezentare!
[Email]
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

Salut bun venit.
Si mie mi se pare ca la un acvariu plantat ai foarte mult de munca si tot timpul ai unde sa umbli.
Ai multe plante chiar si eu detin ceva din lista ta, dar cum si eu am fost indrumat te indrum pe tine: ai un depozit de plante, dupa ce esti ferm convins ca ai cateva specii carora le merge foarte bine, cedeaza celelalte.
LUPmic
Senior member

Joined: 26/05/2008 09:28:07
Messages: 1182
Location: Bucuresti, Berceni
IP:
Offline

Salut si bine ai venit !!! Nu ne-ai spu ce pesti ai in acvariu, tot discus?
[Email] [Yahoo!]
Fujito
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 22/04/2009 23:39:25
Messages: 366
Location: Pitesti - cartier Prundu
IP:
Offline

poze ?
[Email] [Yahoo!]
narcis.b
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 22/05/2009 09:43:00
Messages: 447
Location: Constanta
IP:
Offline

greu sa ma desprind de plantele mele,sincer le iubesc pe toate...
in ceea ce priveste urcatul pozelor...un pic de timp sa ma dumiresc cum se face probabil mai pe seara
bar sigur nu va las asa....trebuie sa ma mandresc si eu un pic,asa-i? :-)

acum mai am doar maruntisuri de pestisori:8 ancistrusi,4sae,4 zebre,2 ternetzi,si inca 4...mici rosii,am uitat...cam atit !
[Email]
olinno
Member

Joined: 28/04/2009 14:09:45
Messages: 170
Location: Arad
IP:
Offline

salut si bine ai venit! astept pozele am ajuns la concluzia ca plantele necesita mai multa atentie si ingrijiri decat pestii. si daca ai un acvariu frumos plantat pesti conteaza mai putin.
[Email] [Yahoo!]
narcis.b
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 22/05/2009 09:43:00
Messages: 447
Location: Constanta
IP:
Offline

Am depus deja un album cu acvariul meu ...astept critici,sau cine stie.... :-)
[Email]
onur99
Junior member

Joined: 31/01/2009 17:53:40
Messages: 83
Location: constanta
IP:
Offline

Salut Narcis bine ai venit inpresionant acvariu si mai ales numarul de plante. Boala cu discusi este grea ma intreb cind te vei apuca din nou de ei?
[Email] [Yahoo!]
narcis.b
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 22/05/2009 09:43:00
Messages: 447
Location: Constanta
IP:
Offline

http://img34.imageshack.us/gal.php?g=snc00016u.jpg

Astept parerile voastre cu privire la acvariul meu plantat
[Email]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com