[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Scalar cu gold fish  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
andrei79
Unripe member

Joined: 22/06/2005 09:57:10
Messages: 2
Location: Baia Mare
IP:
Offline

E vreo sansa sa fie compatibili si sa poata convietui in acelasi acvariu? Eu cred ca scalarii o sa fie suparati pe agitatia gold fish-ilor dar am nevoie de parerea unui expert.
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

andrei79 wrote:E vreo sansa sa fie compatibili si sa poata convietui in acelasi acvariu? Eu cred ca scalarii o sa fie suparati pe agitatia gold fish-ilor dar am nevoie de parerea unui expert.

No way! Scalarii sunt pesti de apa calda, pe cind carasii de apa rece. In plus, este mai bine sa tinem carasii fara alti pesti. Pentru un caras e nevoie de cel putin 50l de apa, teoretic... Si dupa cum ai si spus, carasul i-ar cam agasa pe scalari. Deci iti trebuie doua acvarii diferite si destul de mari.
andrei79
Unripe member

Joined: 22/06/2005 09:57:10
Messages: 2
Location: Baia Mare
IP:
Offline

Dolly wrote:
andrei79 wrote:E vreo sansa sa fie compatibili si sa poata convietui in acelasi acvariu? Eu cred ca scalarii o sa fie suparati pe agitatia gold fish-ilor dar am nevoie de parerea unui expert.

No way! Scalarii sunt pesti de apa calda, pe cind carasii de apa rece. In plus, este mai bine sa tinem carasii fara alti pesti. Pentru un caras e nevoie de cel putin 50l de apa, teoretic... Si dupa cum ai si spus, carasul i-ar cam agasa pe scalari. Deci iti trebuie doua acvarii diferite si destul de mari.


ok, merci de raspuns. Ma gandeam eu dar ce e sigur e sigur
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com