[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
background acvariu  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
culturystul
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/10/2008 18:19:44
Messages: 80
Location: craiova
IP:
Offline

salut

am si eu o intrebare: am facut din zapada artificiala de 2-3 cm grosime un background pt acvariu.. si dupa ce am facut niste forme care sa imite pietrele, am dat cu lapte de ciment peste.. intrebarea este daca e ok pt pesti acest ciment care imbraca coala de zapada .. si daca a mai incercat cineva metoda asta, daca reziste in timp acel ciment, sau se macina in apa.. smilie
[Yahoo!]
spiderdany
Member
[Avatar]

Joined: 25/01/2008 17:38:18
Messages: 111
Location: Romania / Brasov / Brasov
IP:
Offline

Majoritatea fac cu lapte de ciment ... Nu iti fa griji o sa reziste daca l-ai facut cum trebuie ... Sa il speli bine inainte sa il bagi in acvariu.

Grija la apa umfla parchetu si streseaza nevasta.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
m_3
Senior member
[Avatar]

Joined: 31/01/2008 02:52:17
Messages: 631
Location: Zalau
IP:
Offline

Eu stiam ca se tine cateva saptamani in apa, timp in care apa se schimba regulat, pentru a afecta cat mai putin chimia apei cand va fi introdus in bazin. Oricum, acest tip de decor, din cate am citit se preteaza doar pentru acvariile cu ciclide.
ReBella
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 05/02/2005 03:14:35
Messages: 1789
Location: Baia Mare
IP:
Offline

m_3 wrote:Eu stiam ca se tine cateva saptamani in apa, timp in care apa se schimba regulat, pentru a afecta cat mai putin chimia apei cand va fi introdus in bazin. Oricum, acest tip de decor, din cate am citit se preteaza doar pentru acvariile cu ciclide.


La fel stiu si eu,daca are vreo importanta.

Until you find someone worth dying for, you never really live.
Radu.U
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 27/01/2009 11:25:45
Messages: 1771
Location: Iasi
IP:
Offline

eu am ceva asemanator cu ce spui tu . Daca te poate ajuta cu ceva uita-te la aceste poze
http://www.acvariu.ro/forum/viewtopic.php?t=7479
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com