[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Cercul vicios quota=4MB  XML
Forum Index » General info
Author Message
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Supun discutiei o problema a mea... si cred ca nu DOAR a mea.

(Daca doresc, moderatorii pot muta topicul la "carciuma" sau unde cred ei de cuviinta. Eu n-am avut alta idee decat General Info.)

Quota la galerie fiind doar de 4 mega, se pune problema sa sterg din pozele puse de mine. Nu multe de altfel...
Dar unele dintre poze, sunt pomenite si date ca "img"-uri in niste topicuri. Unele dintre aceste topicuri, chiar nu prea au sens fara poza respectiva. Acelea de genul "ce planta e asta", sau "ce boala are pestele din poza asta"... s.a.m.d. Deci daca mi-as sterge din pozele astea, as afecta topicurile respective.

E drept, sunt pozele mele, dar nu vreau sa iau avertisment, ca am afectat o intreaga discutie cu o banala actiune de stergere.
Presupun, de asemenea, ca e putin probabil sa fiu singurul in situatia asta.
Asadar, ce facem? Marim quota, sau stergem fara griji...
Sau nu stiu daca e posibil, dar s-ar putea ca pozele care sunt data ca link, sau ca img sa fie ignorate de quota... sau ... cumva, nu stiu.
Nu cunosc nici Coperminu, si nici softu asta de forum, asa ca nu stiu ce pot ele. De aia sugestiile mele sunt cam limitate.

Multumesc.
Val.
akademik_79
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2003 00:51:04
Messages: 950
Location: Bucuresti -Pantelimon 283 (Delfinului)
IP:
Offline

Pai incearca altceva mestere. Posteaza poze pe vechiul forum . Acolo nu se va sterge nimik din galerie, iar in momentul in care se rezolva problema spatiului pe server le poti muta pe Coppermine.

Mosu a spus la un moment dat ca este in lucru la problema asta. Sa speram ca are timp, ca de vointa nu duce lipsa . Daca are la fel de mult timp liber ca si mine, e de inteles de ce inca mai sunt probleme aici pe forum.

Engels and Marx are responding the FAQ's...
[Email] [Yahoo!] [MSN]
g.g
Ultrahigh member
[Avatar]

Joined: 08/08/2002 04:30:55
Messages: 1728
Location: Bucuresti
IP:
Offline

prelucrati pozele 800 x 600 (sau 640 x 480) la 72dpi salvate pt web. o sa incapa mult mai multe si se vor incarca si mult mai repede.

Just for fun!
www.REEF.ro
[WWW]
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

800x700 la compresie jpeg 80% ajunge sa fie in njur de 80k
incap cel putin 40 poze
[Email] [WWW]
 
Forum Index » General info
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com