[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Filtru Aqua EL  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
CMG
Junior member

Joined: 15/08/2004 13:53:58
Messages: 26
Location: Jud Alba oras Ocna Mures
IP:
Offline

care are asa ceva sa imi zica ce stie sa faca ca am cumparat si nu avea carte de utilizare ... am pesti carasi si acvariu de 90-80 de litri si capacitatea filtrului e de 150L dar cred ca adevarata valoare e pana pe la 100L oricum care stie ceva plz....

Editat de Lucian: Mutat de mine deoarece nu cred ca la sectiunea Cyprinide trebuiesc puse intrebari despre filtre.
tyamathis
Junior member
[Avatar]

Joined: 19/04/2005 23:05:01
Messages: 16
Location: Iasi
IP:
Offline

http://www.aquael.com.pl/en/akwarystyka/filtryw.php?id=12
eu am asa ceva si sunt foarte multumit de el. acvariu de 80 litri. isi face treaba de minune. in cartea tehnica scrie cum se ansambleaza in mai multe limbi. in rest, ce gasesti pe site, gasesti si in carte.
[Yahoo!]
Ioan
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/03/2005 23:31:43
Messages: 542
Location: 25826 St.Peter-Ording
IP:
Offline

Pune, te rog, intrebarea mai amänuntitä si mai exactä. Ce anume ai dori sä aflii? Pe forumul vechi am scris cite ceva despre el. Citeste acolo si intreabä-mä pe urmä.

Daca-ti spune cineva: "Nu se poate!", adu-ti aminte ca se refera la posibilitatile sale, nu la ale tale.
mark2202
Junior member
[Avatar]

Joined: 19/04/2005 22:18:38
Messages: 7
Location: Arad
IP:
Offline

In principiu filtrul isi face treaba si chear aeriseste foarte bine apa dar din cauza buretelui care nu este prea fin, particulele mici scapa. Cind am observat ca apa nu este limpede, am infasuarat buretele cu un material sau vata sintetica (in nici un caz vata medicinala). Dupa 24 ore sau cind se stringe buretele trebuie stalat filtru pentru a nu se descompune materialul. Dupa citeva ore apa se limpezeste.
[Email] [Yahoo!] [MSN]
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com