[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
2 probleme tehnice  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

Scuze ca deschid un nou topic, dar nu am reusit sa gasesc solutie la problema mea:

1. Mi-am creeat 2 albume si nu reusesc sa fac upload la poze, imi da de fiecare data eroarea "File Uploads:
File Name/URL Error Message
1. IMGP3113.JPG Impossible to move. " - pozele au dimensiuni de 400k

2. Incerc sa imi modific ceva la profil, dar imi da eroarea: invalid e-mail addres? (am adresa eugen.popp@yahoo.com)

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

Tot nu ii dau de cap, Please HELP ! :-o

Error Report
The following uploads encountered errors:
File Uploads:
File Name/URL Error Message
1. imgp3113.JPG Impossible to move. ???

A 2-a problema am rezolvat-o era o greseala de-a mea, sorry. Dar tot mai am o intrebare: cum pot sa imi pun la info link fara sa scrie denumirea completa ci sa zicem doar poze ?!

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

eugen.popp wrote:cum pot sa imi pun la info link fara sa scrie denumirea completa ci sa zicem doar poze ?!
Done . Uite-te la profilu' tau si vezi cum am facut.

La prima eroare cred ca doar mosu pricepe ce se intimpla . Poate-i prea mare poze, incearca s-o micsorezi la 800x600.

Poze: smilie ... Poze cu plante
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

@porcu sarumana

Am redimensionat poza pana la 100 kB 450x330, imi da aceeasi eroare, nu e deschisa de nici o aplicatia, am incercat din 2 browsere diferite (internet explorer si chrome), am windows vista, dar chiar nu cred ca are legatura, am incercat si alte poze care mi-au mers pe alte site-uri...

Diseara ii scriu lu Mosu :o (si da am aflat pana la varsta asta ca nu exista mos craciun dar cine stie )

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
culturystul
Junior member
[Avatar]

Joined: 31/10/2008 18:19:44
Messages: 80
Location: craiova
IP:
Offline

:o : din .JPG transforma in .jpg ( click dreapta pe poza, rename )
[Yahoo!]
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

am windows vista nu se poate cu rename sa schimb tipul/numele extenisei

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
hans
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/10/2002 16:30:47
Messages: 612
Location: BUCURESTI
IP:
Offline

Se poate si la vista schimba extensia fisierului. Problema este cu uploadul de poze in galerie - aloo, conducerea, se aude ?
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

tot nu merge :

File Uploads:
File Name/URL Error Message
1. IMGP3119r.jpg Impossible to move.

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

Warning: move_uploaded_file(./albums/edit/mHTTP_temp_ebc2087f.JPG): failed to open stream: Permission denied in /var/www/www.acvariu.ro/coppermine/upload.php on line 1197

Warning: move_uploaded_file(): Unable to move '/tmp/phpuQQFqg' to './albums/edit/mHTTP_temp_ebc2087f.JPG' in /var/www/www.acvariu.ro/coppermine/upload.php on line 1197


Am incercat sa uploadez poza de pe laptop care are si alt sistem de operare de pe alta conexiune la internet, si tot nu merge, deci nu poate fi problema la mine !

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com