[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
CAPAC JUWEL dUOLUX 80 ... Merita ?  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Am si eu o intrebare ... Se merita cumparat un capac Juwel Duolux 80 ?? (costa aproximativ 175 RON) ... Daca are cineva asa ceva il rog sa-mi dea un pm ... vreau sa stiu si eu dimensiunile exacte (mai ales inaltimea) si daca-si merita banii...

Merci,

Vremurile frumoase au trecut ...
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Maniacs wrote:Se merita cumparat un capac Juwel Duolux 80 ?? (costa aproximativ 175 RON)
Depinde de veniturile tale, de prioritatile tale si de scopu' in care vrei sa-l folosesti .

Poze: smilie ... Poze cu plante
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Pai cu banii nu pot zice sa stau super dar sincer mi-as cumpara un capac ... Am 3 acvarii identice la care s-ar potrivi capacul dar sunt in dubiu ... poate reusesc sa-mi confectionez unul si sa ies mai bine la bani si la aspect sau poate nu ...

Vremurile frumoase au trecut ...
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Stie careva unde as putea gasi un capac ptr. acvariu JUWEL Duolux 80 ... In principiu m-ar interesa unul nou dar ...

Multam' anticipat

Vremurile frumoase au trecut ...
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

In magazin: Eu am vazut la Zoomania (Cora) Pantelimon sau Animaxul de pe Turda.
On-line: zooplus.
Nu stiu daca in acest moment sunt pe stoc, dar cel putin la zooplus s-ar putea sa ti-l aduca la comanda in cateva zile.

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Merci de raspunsuri ... Magazinele online nu mai au in stoc si spun ca nu sunt nici la importator ... Am mai dat niste mailuri acuma sper sa fi aparut pe undeva ... Animaxul de pe Turda ... Ma duc acum sa verific, este exact langa firma unde lucrez ...

Vremurile frumoase au trecut ...
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Am verificat acum, la Animax-ul de pe Turda nu au si zic, ca nu ar mai fi avut de foarte mult timp ...

Vremurile frumoase au trecut ...
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

alternativa ar fi lampile suspendate sau cu picioruse.

Cele mai multe dau lumeni mai multi.

Sau la bazine mici si lampioanele cu becuri economice SPECIALE ar putea sa fie o smecherie.
[Email] [WWW]
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am verificat eu acum la Zoomania si il au.
267 de lei.
Daca te mai intereseaza la pretul asta, ti-am dat un PM cu numarul de telefon de acolo sa mai verifici si eventual sa "faci o rezervare".
Daca nu te mai intereseaza, vezi ce zise Mosu.

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

http://www.reef.ro/catalog/PRODUSE-PT-ACVARISTICA/Lampi-si-reflectoare/Solar-Duo-Boy-26-w-2-blue-led.html

167 ron pe sop online

cred ca se poate vedea la lucru la un bazin plantat. Nu stiu daca modelul asta sau cel mai mic un pic

Legat de preturi, nu e nimeni interesat de discount 10% asa ca nu ma mai chinui si cu alte shopuri online. La Reef.ro facusem un deal ca pt membrii forumului sa se ofere un discount. A fost si chestia cu codul dar nu a folosit-o nimeni asa ca m-am lasat.
[Email] [WWW]
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Oarecum off-topic:
La Reef.ro facusem un deal ca pentru membrii forumului sa se ofere un discount. A fost si chestia cu codul dar nu a folosit-o nimeni asa ca m-am lasat.

Uite ca mie, de exemplu, mi-a scapat asta. Chiar nu stiu despre ce e vorba. Esti sigur ca nu ar fi fost nimeni interesat? Intreb in ideea ca majoritatea celor din provincie cumpara de pe magazinele online.
Ma rog, presupun ca e tardiv...
mosu
Administrator
[Avatar]

Joined: 15/11/2001 02:00:00
Messages: 3052
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Acum ar fi valabil pentru plante.

Sa va vand un pont: Importatorii incep sa ajusteze preturile datorita cursului care a luat-o razna. La Reef cursul este inca pastrat. Nu stiu pentru cat timp.

LE: poate d'aia costa 267 acum in loc de 167 capacul ala
[Email] [WWW]
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Multam mult de ajutor ...

Vremurile frumoase au trecut ...
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Deci ca intrebare ... Pt. un capac duolux dotat cu 2 neoane de 18W juwel unul warm-lite si unul day-lite recomandati pastrarea neoanelor sau inlocuirea lor spre exemplu cu 2 osram fluora(si ca tot e vb de osram fluora pe unde as putea gasi, in supermarketuri gasesc sau ... ?). Deocamdata nu am posibilitatea sa mai adaug capacului 1 sau 2 neoane.
Astept o recomandare.

Merci anticipat,

Vremurile frumoase au trecut ...
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Gasesti Osram Fluora la marbo trade. Tot de ei iti poti lua drosere electronice si socluri. T5 sau T8, de care vrei. Tuburi la fel, T5 sau T8. Si as zice sa te chinui nitel si sa mai bagi unul sau doua tuburi in capac. Vei vedea ca se merita. Apoi urmeaza co2-ul....si sa te vad unde te opresti
LE. Tuburile alea doaua nu stiu daca sunt bune, da mai multe datalii.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Maniacs
Member
[Avatar]

Joined: 17/10/2008 13:30:10
Messages: 230
Location: Bucuresti / Militari / Veteranilor
IP:
Offline

Poi detalii despre tuburi nu prea am totusi... http://www.juwel-aquarium.de/en/duolux32.htm?cat=42 .... cat despre + 2 neoane ce sa zic momentan sunt cam falit (in ultima jumatate de an cred ca am bagat peste 2000-3000 RON in acvarii, luna asta vreo 700 ) ... si ar mai fi o problema ... 2 capace am in momentul de fata la 4 acvarii ... iti dai seama ce ar insemna un +2 .... ar insemna inca un capac si cel putin un +6 neoane .... n-o sa mai am cu ce plati darile la stat ... Iar in mod special pentru tine incepe si Liga I iar RAPIDISTUL din mine tre' sa mai mearga prin deplasari (numa luna martie am o bistrita si un cluj) ...

Vremurile frumoase au trecut ...
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

alber wrote:Gasesti Osram Fluora la marbo trade. Tot de ei iti poti lua drosere electronice si socluri. T5 sau T8, de care vrei. Tuburi la fel, T5 sau T8.
Ma indoiesc c-a aparut Osram Fluora T5 .

Poze: smilie ... Poze cu plante
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Iertaciune cer de la tine, Mare Faraon, am dat- de gard
Tuburi Fluora t5 nu se ezixta, doar celelalte coduri de culoare de la Osram.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
 
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com