[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
salut , un nou inceput  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
silviusilviu
Junior member
[Avatar]

Joined: 29/10/2008 18:06:27
Messages: 32
Location: Bucuresti-Crangasi
IP:
Offline

salut ma numesc Holtea Silviu am 28 de ani ,sunt din Bucuresti pompier de profesie. Am intrat in aceasta minunata lume a acvaristicii pe la varsta de 14 ani cu un acvariu de 20 de l donat de un prieten, era un pic crapat dar asta nu conta.L-am populat cu vreo 5 gupi 4 scalari 4xifo 5 zebre 2 molysi un sanitar,acum cand ma uit in urma cred ca erau cam multi pestisori pentru conditile alea .nu aveam filtru de nici un fel aer nu lumina decat cea naturala.Cu toate ca mi-au facut cred ca toate bolile posibile am reusit totusi sa il tin pe linia de plutire circa 1 an cand in urma plecarii intrun concediu de circa o luna cu toata familia am fost nevoit sa il las unui vecin in grija , rezultatul la intoarcere mai traia decat sanitarul astea erau timpurile nu aveam acces la internet pt informare decat prieteni sau doar poate magazinul local din piata sa nu mai spun de putere financiara pentru a le cumpara tot ce trbuie. Au trcut ani de atunci si am crezut ca am scapat de acest ( virus) dar ultimele zile vazand niste magazine de acvaristica ma apucat din nou damblaua si e pe zi ce trece mai rau .M-am hotarat sa mai fac o incercare dar de data ast vreau sa o fac ca la carte vreau sa ma informez si sa urmez toti pasi necesari pentru a nu mai repeta greselile din copilarie.Acestea fiind spuse va rog sa scuzati eventuale greseli de ortografie ,denumiri de pesti etc va salut si va multumesc anticipat pt eventual ajutor
[Email] [Yahoo!]
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Bine ai venit. Proaspat sunt si eu in zona, dar cu boala grea dupa mine. Aici primesc tratament corespunzator si incep sa ma simt mai bine. Bafta multa si toate cele bune.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Val
Magister Ludi
[Avatar]

Joined: 13/11/2002 12:14:10
Messages: 1279
Location: Papenburg
IP:
Offline

Bine ai venit si felicitari pentru o decizie importanta si care te va scuti de mari dureri de cap ulterior: Aceea de a te informa mai intai.

Toate cele bune.
kinderu
Member
[Avatar]

Joined: 01/10/2008 19:14:22
Messages: 218
Location: Brasov
IP:
Offline

Bine ai venit si apa limpede sa ai.......

Poze Africani


Viata a inceput in apa!
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com