[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Mai bine mai tarziu decat niciodata  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
flooriin
Junior member

Joined: 28/10/2008 10:01:12
Messages: 17
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salutare,

Numele meu este Florin (greu de ghicit nu?!), am 30+ de ani si un acvariu de 60L de vreo 6 luni cu vreo 9 africani si ceva creveti in maternitate. Pana acum nu am avut nici o victima printre petisori ceea ce ma bucura nespus. De curand am inceput un proiect de marire a casei pentru cei 9 fantastici. Cu ajutorul vostru, sper sa iau cele mai bune decizii cu privire la ingrijirea micutilor.

Toate cele bune.
calin_gherman
Ultra High Member
[Avatar]

Joined: 01/10/2007 21:59:26
Messages: 1802
Location: Cluj Napoca
IP:
Offline

Bine ai venit pe forum! Spune-ne si noua ce africani ai si gandeste-te ca viitoarea lor casuta trebuie sa fie de miniiiiiiiiim 250 litri. Dupa care mai dezvoltam ideea. Succes
[Email]
flooriin
Junior member

Joined: 28/10/2008 10:01:12
Messages: 17
Location: Bucuresti
IP:
Offline

minnardy wrote:Bine ai venit pe forum! Spune-ne si noua ce africani ai si gandeste-te ca viitoarea lor casuta trebuie sa fie de miniiiiiiiiim 250 litri. Dupa care mai dezvoltam ideea. Succes


Africanii mei sunt din cei clasici: 3 caeruleus si 6 membe deep. Am in constructie un acvariu de 200L (100x50x40) care va fi noua lor casa. In acvariu cel mic am facut tot posibilul sa le ofer cel putin conditiile de apa necesare (PH: 8; GH: 14; KH: 14 si supra filtrare cu 2 filtre interne). Acum caut cateva pietre calcaroase pentru noul setup. Pentru rocarie voi folosi pietre din rasini din oferta reef(inca nu le-am vazut live, dar din poze promit multe). As putea spune ca pestisorilor le merge bine pentru ca am o femela a doua oara cu ponta.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com