[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
De unde pot cumpara plante in bucuresti?  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
pac_indahood
Junior member

Joined: 19/12/2007 17:19:58
Messages: 23
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Am fost ieri la Horhbach pentru plante, si am fost dezamagit, toate plantele erau "ofilite" innegrite, iar alt loc nu cunosc.
M-ar interesa sa cumpar niste plante rezistenta pt acvariu(55l) populat cu guppy.
Daca ma poate indruma cineva, sau chiar vinde. Multumesc
[Email]
Lofty
De-al casei
[Avatar]
Joined: 08/12/2005 12:32:30
Messages: 1242
Location: Bucuresti
IP:
Offline

La Zoomania (Cora Pantelimon) au sosit plante la sfarsitul saptamanii trecute. Spre sfarsitul acestei saptamani mai poti incerca la Animax-ul de pe Strada Turda si la magazinele online.

Dupla & Dennerle - 360 l si Malawi - 550 l
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

am fost eu azi la zoomania, dar nu au plante sub 45 de lei, mie mi se pare foarte scump pt o planta, sau e normal ? (btw sunt noob)

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
bobomic
Junior member
[Avatar]

Joined: 24/07/2008 15:03:24
Messages: 62
Location: Cernavoda
IP:
Offline

depinde ce tip de planta este, dar sincer cred ca nu merita atati bani o planta mai ales daca esti incepator

trebuie sa crezi ca sa poti realiza ce vrei....
[Email]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

eugen.popp wrote:dar nu au plante sub 45 de lei, mie mi se pare foarte scump pentru o planta, sau e normal ?

Intr-adevar au preturi mari, pretu' depinde de planta ....... nu poti spune ca o planta merita sau nu 45 de lei fara sa precizezi exact care planta ....... si mai ales fara sa-i cunosti cerintele .

Poze: smilie ... Poze cu plante
pac_indahood
Junior member

Joined: 19/12/2007 17:19:58
Messages: 23
Location: Bucuresti
IP:
Offline

in Hornbach militari am fost, iar totul se prezinta mai bine acolo.... Mii-am luat hygrophila difformis, stiind ca este rezistenta, intrebarea este cum o inmultesc, ... si nu am substrat doar piestris de 2-4 mm
[Email]
Porcu
Faraonu'
[Avatar]

Joined: 01/03/2002 09:35:00
Messages: 11163
Location: Egiptu' Antic
IP:
Offline

Las-o sa creasca, cind va avea ramuri lungi, le poti rupe se planta .

Poze: smilie ... Poze cu plante
D_aka
Junior member
[Avatar]

Joined: 26/07/2008 17:04:52
Messages: 19
Location: Constanta
IP:
Offline

nu ai incercat la reef in piata muncii? eu sunt din cta dar tot am gasit acolo la o vizita inopinata plante proaspete si frumoase! iar preturile nu mi s-au parut mari, mai ales ca cei de acolo au fost foarte draguti cu explicatiile si chiar mi-au facut reducere la o plantuta pe care mi-o doream foarte mult (ei considerau ca e prea pricajita pentru a fi expusa asa ca la inceput nu au vrut sa mi-o dea, am insistat eu si au cedat).
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

Tot in Horn merg si eu, dar trebuie sa te nimeresti atunci cand aduc ei plante. Eventual vorbeste cu baietii de acolo, da-le nr. de tel si-ti dau ei mesaj cand primesc marfa. Cinsteste-i si totul e o.k. Eu asa am facut.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
angelfish
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/10/2007 10:44:34
Messages: 561
Location: Bucuresti/Constanta
IP:
Offline

Plante mai frumoase si o gama mai diversificata ca la magazinul din Muncii al lui g.g nu ai sa gasesti nicaieri.
[Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

angelfish wrote:Plante mai frumoase si o gama mai diversificata ca la magazinul din Muncii al lui g.g nu ai sa gasesti nicaieri.

Corect! Si nu riscati sa va umpleti acvariul de alti paraziti sau vietati nedorite.
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com