[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Lipitura  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
John
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/05/2005 03:39:16
Messages: 62
Location: Bucuresti - Bucur Obor
IP:
Offline

Azi mi-a cedat fundul acvariului..s-a crapat. .
Am luat alt geam..am pus silicon si l-am lasat la intarit.Intrebarea mea este ..dupa cat timp este bine sa pun apa...deci cam cand se usuca bine siliconu..si e safe ? .AM folosit silicon der breven...aqua..nush cum..
E important sa stiu fiindca saracii i-am pus gramada cu ceilalti pesti in cel de 40 ..pana scap de belea.

=-IN ROMANIA MAMA PROSTILOR E GRAVIDA PERMANENT-=
=- Carassius auratus Big FAN -=
akademik_79
Senior member
[Avatar]

Joined: 28/06/2003 00:51:04
Messages: 950
Location: Bucuresti -Pantelimon 283 (Delfinului)
IP:
Offline

Dureaza cam 7 zile maturizarea siliconului. Un acvariu de dimensiuni mari sta la uscat cam 2 saptamani. Daca totusi e nevoie urgent sa treci pestii inapoi, lasa-l macar 5-6 zile la intarit.

Engels and Marx are responding the FAQ's...
[Email] [Yahoo!] [MSN]
John
Junior member
[Avatar]

Joined: 04/05/2005 03:39:16
Messages: 62
Location: Bucuresti - Bucur Obor
IP:
Offline

Din pacate dupa ce am pus intrebarea cineva mi-a ciordit cablu de pe bloc..si 2 zile nu am avut net..).
Deci nu am putut citii raspunsul.Oricum am lasat lipitura 1 zi.Nu am putut mai mult..ganditi-va ca stateau 15 pesti + plante engros intr-un bazin de 40. A fost destul de neasteptata problema si a trebuit sa iau niste decizii rapide.
Am pus apa in acvariu..si de 2 zile..nu au aparut probleme.Lipitura pare ca am facut-o bine.Doamne ajuta...sa nu apara nici o problema nici in viitor.

=-IN ROMANIA MAMA PROSTILOR E GRAVIDA PERMANENT-=
=- Carassius auratus Big FAN -=
viviparu'
Senior member

Joined: 31/08/2004 20:19:34
Messages: 1131
Location: Ploiesti
IP:
Offline

Ar fi trebuit lasat mai mult, sa polimerizeze bine siliconul. Sa speram ca nu o sa ai probleme

Oare unde vom gasi atatea intrebari pentru cate solutii avem?
[Email]
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com