[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Clown Loach - Botia macracanthus  XML
Forum Index » Cyprinidae
Author Message
Cory
Member
[Avatar]

Joined: 06/06/2005 09:56:14
Messages: 180
Location: Vatra Luminoasa
IP:
Offline

Am vazut zilele trecute niste botia de vanzare si am fost extrem de incantat de comportamentul lor. Chiar ma bate gandul sa incetatenesc vreo cativa in galetile mele. Asa ca as vrea sa stiu daca aveti vreunul experienta cu acesti pesti. Multumesc.
mareus
Junior member

Joined: 05/06/2005 21:28:19
Messages: 27
Location: galati
IP:
Offline

salut,
experienta cu ei doar daca se poate numi asa faptul ca am crescut doua exemplare 4 ani (traiesc si acum),intr-un bazin de 1000 l,care au ajuns la dimensiuni considerabile
au un comportament adorabil, se joaca, alearga, apoi se odihnesc pe o parte de zici ca-s bolnavi.
nu degeaba au fost numiti clown...
atentie la calitatile apei, trebuiesc schimburi repetate, iar in bazin un curent de apa generat de o pompa le va creea iluzia libertatii.
au deasemeni un comp. putin teritorial fata de ceilalti pesti cu care impart fundul bazinului, dar nu sunt violenti.
acum ai mei au peste 20 cm, si nepoata unui prieten de-al meu (de 5 ani ) le spune "ciorapei"
cred ca-i sunt mari.

do something
[Email]
lukaboy
Senior member
[Avatar]

Joined: 11/09/2004 08:45:01
Messages: 505
Location: Bucuresti, Mihai Bravu
IP:
Offline

salutare, pe mine unul m-ai facut curios... vreau si io cateva poze cu acvariile tale. si asta o spun la modul cel mai serios. Tetraodonii am inteles ca nu ii iubesti, dar restul pestilor din acvariile tale sunt binevenite pe forumul nostru.

Chiar astept cu interes anuntul galeriei tale.

http://www.seachem.ro
[Email]
 
Forum Index » Cyprinidae
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com