[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
back to the drawing board  XML
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Author Message
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

Pai functiona de 40 de zile, si presiunea scazuse aproape total (dabia mai baga niste apa pe o parte din duze, deci trebuia curatat. Inauntru o mizerie foarte mare in apa (nu atat in bureti, pe care doar i-am clatit de bun simt in apa de acvariu).

Faza cu puiul e urmatoarea: in galeata l-am descoperit, imi vine si mie greu sa cred ca l-am sifonat din acvariu si nu l-am observat pana acum... Poate era foarte mic si a fost tras de filtru si nu l-am vazut eu inainte sa fie tras (oricum nu am constatat vreo nastere in acvariu si ma uit de cel putin 2 ori pe zi si nu a fost nimic de genul sa vad 15 pui) :bla: (ramane clar un mister si eu incepator)

PS: Ce s-a intamplat cu Haruko ? Nu era asta id-ul lui inainte, sau cine e Dolly ? :bpc:

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

eugen.popp wrote:

PS: Ce s-a intamplat cu Haruko ? Nu era asta id-ul lui inainte, sau cine e Dolly ? :bpc:

Nimeni. Sau un oarecare...
alber
Moderator
[Avatar]

Joined: 26/09/2008 12:20:22
Messages: 4859
Location: bucuresti - berceni
IP:
Offline

eugen.popp wrote:PS: Ce s-a intamplat cu Haruko ? Nu era asta id-ul lui inainte, sau cine e Dolly ? :bpc:

"regele a murit, traiasca regele"
Habar n-am ce-a patit Haruko, si sa mor io daca stiu cine e Dolly. Dar stai linistit treaba merge inainte.

"e usor a scrie versuri, cand nimic nu ai a spune" - Mihai Eminescu
[Email] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

alber wrote:
eugen.popp wrote:PS: Ce s-a intamplat cu Haruko ? Nu era asta id-ul lui inainte, sau cine e Dolly ? :bpc:

"regele a murit, traiasca regele"
Habar n-am ce-a patit Haruko, si sa mor io daca stiu cine e Dolly. Dar stai linistit treaba merge inainte.

Nu mai e nici un rege si nici nu a fost vreodata. Cit despre Dolly..o pura fantezie..atit si nimic mai mult.
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

Nici nu ma indoiam ca treaba nu ar merge inainte. cu sau fara Haruko


Dar totusi, daca aplecat de tot ar trebui sa zica un ramas bun ceva, daca e una si aceeasi persoana care dezovlta o fantezie comportamentala

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

eugen.popp wrote:Nici nu ma indoiam ca treaba nu ar merge inainte. cu sau fara Haruko


Dar totusi, daca aplecat de tot ar trebui sa zica un ramas bun ceva, daca e una si aceeasi persoana care dezovlta o fantezie comportamentala


Daca nu cunosti anumite amanunte, cine iti permite sa te pronunti la modul in care ai facut-o? Eu, in locul tau, m-as preocupa mai mult de acvariu, de pesti si plante.

Haruko a fost, dar nu mai e. Restul e istorie si nu nu te priveste, iarta-ma ca ti-o spun deschis. Cit despre o persoana prietena la catarama cu bautura sau mai stiu eu ce alte prostii de acest gen, afla ca te inseli amarnic.

Haruko a fost, dar nu mai e. Si nu sufera de dubla personalitate, asa cum ai lasat tu sa se inteleaga. Ca nu si-a luat ramas bun? De la cine?

Te rog nu mai desgropa lucruri abia uitate, bine?
eugen.popp
Senior member
[Avatar]

Joined: 15/09/2008 17:02:41
Messages: 579
Location: Bucuresti - N. Grigorescu
IP:
Offline

Pai nu m-am pronuntat in nici un fel dupa cum se poate observa. Au fost toate intrebari, pentru ca nu mai era clar cu cine vorbeam.

Era intrebarea clara daca doar si-a schimbat username-ul sau e vorba de altcineva. Nu am lasat sa se inteleaga dubla personalitate ca nu imi permiteam asa ceva, era doar o gluma care sa acopere lipsa oricarui raspuns.

Intrebarea cu cine vorbim era perfect legitima (toti ne-am prezentat intr-o forma sau alta: fie la profil, fie in galerie, fie in forum, fie prin ce acvariu am facut)

Acum am inteles ca s-a intampat ceva ce nu e treaba mea cel putin, si nu mai voi face vreo referire la acest subiect.

Te rog deasemenea sa ignori posturile mele, multumesc.

I must not fear. Fear is the mind-killer. Fear is the little-death that brings total obliteration.
[Email] [WWW] [Yahoo!]
Dolly
Dust in the wind
[Avatar]

Joined: 06/07/2004 10:53:13
Messages: 4562
Location: Bucuresti
IP:
Offline

eugen.popp wrote:

Te rog deasemenea sa ignori posturile mele, multumesc.


Pai de prezentat, m-am prezentat si eu, dar asta era pe forumul vechi.
Si ca sa clarificam lucrurile, acuma "vorbesti" cu Dolly. Am trei acvarii, nici prea mici, dar nici foarte mari - unul cu vivipari, altul dedicat pestilor Black molly si unul de 80l cu neoni rosii si normali si plantat din abundenta. Cam asta e pe scurt. Episodul cu Haruko a fost ceva trecator si acum am revenit la numele meu initial.

Iar astea fiind zise, eu sunt de parere ca putem colabora in continuare, Asta daca mai vrei, normal.
andras
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/12/2007 03:25:16
Messages: 553
Location: Odorheiu Secuiesc
IP:
Offline

Dolly este moderator si are acest drept de as schimba numele. Eu cred ca ar trebui sa ne respectam mai mult.

galeria mea
[Email] [WWW]
m_3
Senior member
[Avatar]

Joined: 31/01/2008 02:52:17
Messages: 631
Location: Zalau
IP:
Offline

eugen.popp wrote:Au fost toate intrebari, pentru ca nu mai era clar cu cine vorbeam....


E aceeasi persoana, doar ca si-a schimbat userul. Nu gasesc nimic de neinteles in chestia asta. La fel cum a zis Andras, Dolly, fiind moderator isi poate schimba userul singur. Si tu poti daca contactezi un moderator.

Ai inteles acuma?
 
Forum Index » Coltul incepatorului (apa dulce)
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com