[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Probleme Oase Biomaster Thermo 600  XML
Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Author Message
koala
Batran si obosit
[Avatar]

IP:

In data de 16 octombrie, koala wrote:Am inteles... verifica totusi ca cele 2 gauri (IN si OUT) nu sunt obturate de nimic.
Toata problema pare suspecta si eu cred ca undeva (pe circuit) apa este impiedicata sa isi urmeze traseul normal si forteaza cumva garnitura de la capac.

In data de 10 noiembrie, koala wrote:Ori filtrul e bantuit , ori refularea (OUT) e infundata pe undeva si atunci apa "forteaza" iesirea pe unde poate.

===

Ai verificat aceasta ipoteza?
Te-am intrebat de 2 ori si nu ai zis nimic...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
Hobs
Junior member

IP:

De Curiozitate... Cat ?i cheltuit pana acum?

Acvariul meu: http://www.acvariu.ro/forum/posts/list/47715.page
Eddy21
Junior member

IP:

koala wrote:
In data de 16 octombrie, koala wrote:Am inteles... verifica totusi ca cele 2 gauri (IN si OUT) nu sunt obturate de nimic.
Toata problema pare suspecta si eu cred ca undeva (pe circuit) apa este impiedicata sa isi urmeze traseul normal si forteaza cumva garnitura de la capac.

In data de 10 noiembrie, koala wrote:Ori filtrul e bantuit , ori refularea (OUT) e infundata pe undeva si atunci apa "forteaza" iesirea pe unde poate.

===

Ai verificat aceasta ipoteza?
Te-am intrebat de 2 ori si nu ai zis nimic...

Da, am verificat, am deschis supapele si am bagat peria de curatare dintr-un capat in altul

de cheltuit, am cheltuit filtrul la mana a doua si inca vreo 30 euro, capacul si canistra le-am primit noi de la Oase (foarte deschisi oamenii, de fiecare data mi-au trimis piese)

Forum Index » Atelier (DIY) & Hardware
Go to: