[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Fundamentalis - Electric Aquarium  XML
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Author Message
Blue14
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 20/04/2014 15:03:23
Messages: 3758
Location: Constanta
IP:
Offline

Bine ca exista!
Gasesti o solutie pana la urma.....
Spune-ne ce mai fac saratelele...

My nano reef



[Email]
vazilian
Membru de baza
[Avatar]

Joined: 17/07/2014 18:31:36
Messages: 305
Location: bucuresti, crangasi
IP:
Offline

speechless .
daca reusesti si filtrarea esti tare domnule

Enjoy ljfe
[Email] [Yahoo!]
stefanp
Moderator

Joined: 06/09/2011 17:31:23
Messages: 9473
Location: Falticeni/Iasi
IP:
Offline

Iuliane, buna revedere
M-ai facut foarte curios cu sistemul de filtrare externa...in bec
Astept cu nerabdare sa vad ce si cum!

Zambesc chiar de traiesc in conditii austere, caci bucuria mea se trage din alte sfere ! Jurnal acvariu (proiect finalizat) | Unu' micu' pentru creveti (proiect finalizat) | Borcanu' lu' Grigore (proiect finalizat)
Incercare de aquascaping (proiect finalizat) | La munte - nano (finalizat) | Highway to hell (finalizat) | The great Danish | Dennerle tank

Romanian Aquascaping Contest 2016

Blog despre acvaristica

Despre Dennerle
[WWW]
viulian
Aquamaster
[Avatar]

Joined: 03/10/2007 22:03:37
Messages: 3646
Location: Buc./Brx.
IP:
Offline



Am idei, dar nu am timp sa bibilesc la suportul pentru toate cele. Nu o sa folosesc un sump, dar mi-ar trebui un filtru cum era pe vremuri decantorul de la benzina la Dacie, un container in care sa sa pun materialele filtrante, iar apa prin el sa fie plimbata de o pompa peristaltica. Am calculat, daca o pompa peristaltica mica are un debit de 1L/h, asta inseamna de mai mult de 10 ori volumul acvariului deci perfect

Furtunele vor fi mici, rigide ca sa le pot indoi la cald cu bricheta incat sa nu incline becul cu tensiunea din ele, si sa 'vina bine'; ar trebui sa incapa pe partea de sus a becului (sau prin lateralul partii metalice unde as putea da o gaura). Ma gandesc la paie din acelea de bei suc cu ele. O sa ma joc cu alt bec sa vad daca merge dar nu ma grabesc, trebuie sa gasesc container-ul perfect si apoi sa confectionez burete saaaamd. Si ulterior sa fac o baza acvariului unde sa stea pompa si alimentatorul. Mai e mult pana departe

Acv. 30L, Acv. 10L, Acv. 16L, Reef 30L, Acv. 0.09L; In trecut: Acv. 25L, Acv. 8L
Pt. imbunatatit navigarea pe forum (My Stats, Big Images resize, Timezone fix)
[WWW]
 
Forum Index » Acvarii plantate - Jurnal
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com