[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Bunaseara!  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
florinmacri
Junior member

Joined: 26/01/2008 19:08:07
Messages: 23
Location: Brasov
IP:
Offline

In primul rand imi cer scuze administratorilor pentru ca am mai activat acest cont o data si nu am scris nimic o perioada lunga de timp! SCUZE!
Acum ma voi prezenta si promit sa fiu activ pe acest forum. Am 36 de ani , am aceasta "boala", acvaristica de la varsta de 10 ani. Am inceput cu un borcan de 3L cu 2 guppy iar acum am aprox. 6T de apa iar ca pasiune pentru specii sunt Cichlidele si Characidele. In prezent ma ocup intensiv de cresterea si reproducerea Discusilor si a Ramirezilor si incerc cu characidele (mai exact cu neonii).
Sper ca interventiile mele sa fie de bun augur si sa nu supere pe nimeni . Eu va urez toate urarile de bine!
[Email] [Yahoo!]
andras
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/12/2007 03:25:16
Messages: 553
Location: Odorheiu Secuiesc
IP:
Offline

Bun venit! Ma bucur ca am pe cineva cat de cat aproape. :-) Si eu doresc sa incerc cu neonii, ce duritate are apa la voi?
[Email] [WWW]
florinmacri
Junior member

Joined: 26/01/2008 19:08:07
Messages: 23
Location: Brasov
IP:
Offline

andras wrote:Bun venit! Ma bucur ca am pe cineva cat de cat aproape. :-) Si eu doresc sa incerc cu neonii, ce duritate are apa la voi?

Apa de la robinet este de cea mai proasta calitate, eu folosesc la reproducerea speciilor mai sensibile apa de RO.
[Email] [Yahoo!]
Ioan
Senior member
[Avatar]

Joined: 10/03/2005 23:31:43
Messages: 542
Location: 25826 St.Peter-Ording
IP:
Offline

Salut Florine, 6000 de litrii de apa? Wooow! Tin Carpatii asa greutate? Sau deja sta casa stramba? Fa si tu niste poze la acvarii sa vedem ce rame ai la ele. Nu-i bai daca se vad si pestii.
angelfish
Senior member
[Avatar]

Joined: 09/10/2007 10:44:34
Messages: 561
Location: Bucuresti/Constanta
IP:
Offline

florinmacri wrote:acum am aprox. 6T de apa iar ca pasiune pentru specii sunt Cichlidele si Characidele.


Impresionant,bravo. Are dreptate Ion ,pune si tu ceva poze ca asa ceva nu vezi in fiecare zi.
[Yahoo!]
koala
Batran si obosit
[Avatar]

Joined: 05/03/2002 02:00:00
Messages: 23583
Location: Bucuresti
IP:
Offline

Salutare si bun venit pe forum !

... intr-adevar, 6 tone de apa nu-s de ici, de colea ... asa ca ma alatur bucuros corului de Nibelungi si cer cu-nfrigurare poze ...

Samson & Delilah (2002) - Marele African (2007) - Angels in heaven (2010) - Life is like a box of chocolates (2011) - Nemo's House (2012) - The Big One (2012) - Cubul (2013) - The Return (2014) - Back to the roots (2015) - Un sumatran, doi sumatrani (2020)
RaresLuc
Senior member
[Avatar]

Joined: 01/01/2006 14:34:19
Messages: 711
Location: Sibiu
IP:
Offline

Ai o crescatorie serioasa acolo. As vrea sa vad si eu poze.
[Email]
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com