[Logo www.acvariu.ro]

Acvariu.ro - forum - Cea dintai comunitate a acvaristilor
  [Search] Search   [Recent Topics] Recent Topics   [Hottest Topics] Hottest Topics   [Top Downloads] Top Downloads   [Members] Member Listing   [Groups] acvariu.ro 
[Register] Register / 
[Login] Login 
Buna ziua  XML
Forum Index » Despre noi
Author Message
andreic
Membru de baza

Joined: 14/09/2007 22:03:09
Messages: 334
Location: Bucuresti - Sector 6
IP:
Offline

Ma numesc Andrei Cirstea am 36 ani si aceasta pasiune m-a ''lovit'' acum 10 ani. Am inceput cu un acvariu de 90l in care bineinteles ca in ciuda sfaturilor primite am reusit sa amestec o gramada de specii pana a iesit o ciorba. Dupa asta m-am apucat de citit si am reusit sa imi fac un bazin de 200l cu discusi pe care i-am crescut 4 ani pana sa imi vina ideea sa le mai cumpar tovarasi care au venit cu hexamita. Din pacate nu am reusit sa ii mai salvez cu toate ca am reusit sa cumpar si Hexaex. In prezent am un bazin de 300l cu 7 ciclide papagal la care folosesc un filtru Jebo 828. In proces de amenajare mai am si un bazin de 400l pe care il voi planta.
Lazar Ginel
Ogar batran
[Avatar]

Joined: 18/01/2005 12:14:27
Messages: 1755
Location: IASI
IP:
Offline

Bine ai venit , si la mai mare ....Apropo cand ciocnim niste pahare
Cred ca cu discusii te -ai aruncat cam devreme
Personal nu am crescut discusi in cei 30de ani de acavristica
Dar cred ca nu mi-ar fi usor
Bine ai venit in barca

Ogar batrin dar.... cu miros fin
andreic
Membru de baza

Joined: 14/09/2007 22:03:09
Messages: 334
Location: Bucuresti - Sector 6
IP:
Offline

Multumesc.
Cu discusii m-am pricopsit dupa principiul ce pesti rezista la 30 grade in bazin vara ca nu auzisem atunci de chiller. Am avut norocul incepatorului si pestii au crescut superb.
 
Forum Index » Despre noi
Go to:   
Powered by JForum 2.3.4 © 2012 JForum Team • Maintained by Andowson.com